هدر موبایل
1395/04/11 12:11:40
سرویس اقتصادی
پورابراهیمی:

شورای حقوق و دستمزد حقوق های بخش دولتی را کنترل می کند/فکری به حال حقوق های بخش نهادهای غیردولتی شود

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر همکاری قوای سه گانه در خصوص برخورد با متخلفان و کنترل حقوق ها و پرداختی های مدیران گفت:شورای حقوق و دستمزد کفایت کننده تمام نهادها در کشور نیست، لذا با تسری نظارت و کنترل این شورا باید میزان پرداختی ها در بخش های غیر دولتی سازوکار مناسبی پیدا کند.
شورای حقوق و دستمزد حقوق های بخش دولتی را کنترل می کند/فکری به حال حقوق های بخش نهادهای غیردولتی شود رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر همکاری قوای سه گانه در خصوص برخورد با متخلفان و کنترل حقوق ها و پرداختی های مدیران گفت:شورای حقوق و دستمزد کفایت کننده تمام نهادها در کشور نیست، لذا با تسری نظارت و کنترل این شورا باید میزان پرداختی ها در بخش های غیر دولتی سازوکار مناسبی پیدا کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201602105742957264.jpg شورای,حقوق,و,دستمزد,حقوق,های,بخش,دولتی,را,کنترل,می,کند/فکری,به,حال,حقوق,های,بخش,نهادهای,غیردولتی,شود Icana

محمدرضا پورابراهیمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با بیان اینکه دولت و ارکان نظام به این جمع بندی رسیده اند که یکبار و برای همیشه موضوع حقوق های نجومی را بررسی کنند، گفت:با تاکید ویژه ای که مقام معظم رهبری نسبت به شفافیت اطلاعات پرداخت داشته اند، باید با اصلاح قوانین پرداخت ها بر اساس رویکرد متعارف انجام شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر همکاری قوای سه گانه در خصوص برخورد با متخلفان و کنترل حقوق ها و پرداختی های مدیران افزود:مجلس از شفافیت اطلاعات مرتبط با پرداخت های حقوق و دستمزد حمایت می کند و در هر زمینه ای که نقص قوانینی وجود داشته آن را اصلاح می کند و مشکلات آیین نامه ای نیز باید توسط دولت اصلاح شود.

نحوه پرداخت در بخش خصوصی معمولا بر اساس بهره وری انجام می شود

پورابراهیمی با بیان اینکه شورای حقوق و دستمزد فقط دریافتی های بخش های دولتی را کنترل و ساماندهی می کند، ادامه داد:مشکلات متعددی در بخش غیر دولتی وجود داشته که از بخش دولتی اسف بارتر است، لذا نهادهای غیر دولتی که عملا زیر نظر دولت اداره می شوند، باید به تاسی از بخش دولتی حقوق های خود را اصلاح کنند.

وی یادآور شد:نحوه پرداخت در بخش خصوصی معمولا بر اساس بهره وری انجام می شود و بخش خصوصی بر اساس معیارهای خود حقوق و مزایای کارمندان خود را پرداخت می کند.

تمام کشور باید یک ساختار پرداخت کاملا منطقی و متعارف داشته باشد و با هرگونه تخلف برخورد شود

پورابراهیمی با بیان اینکه دولت با استفاده از اساسنامه ها و مقررات نحوه اداره بخش غیر دولتی باید در میزان پرداختی های آن ورود کرده و اصلاحات لازم را در این بخش انجام دهد، افزود:شورای حقوق و دستمزد کفایت کننده تمام نهادها در کشور نیست، لذا با تسری نظارت و کنترل این شورا باید میزان پرداختی ها در بخش های غیر دولتی سازوکار مناسبی پیدا کند.

وی با اشاره به مجموعه تامین اجتماعی و بنگاه های شستا که عنوان غیر دولتی داشته اما عملا دولتی هستند، ادامه داد: متاسفانه حقوق های نجومی به اعتبار نظام آسیب رسانده و احساسات مردم را جریحه دار کرده است، لذا تمام کشور باید یک ساختار پرداخت کاملا منطقی و متعارف داشته باشد و با هرگونه تخلف برخورد شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet