هدر موبایل
1395/04/08 14:29:19
سرویس دیگر رسانه‌ها_
خدادادی مطرح کرد:

ورود مجلس به بحث حقوق‌های نجومی/ شفاف‌سازی تمام پرداخت‌ها

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه حقوق‌های نجومی موجب بدبینی مردم نسبت به مسئولان می‌شود، گفت: برای شفاف‌سازی همه دریافتی‌های مدیران دستگاه‌های اجرایی و غیراجرایی و واکاوی پرداختی‌ها مجلس ورود می‌کند.
ورود مجلس به بحث حقوق‌های نجومی/ شفاف‌سازی تمام پرداخت‌ها رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه حقوق‌های نجومی موجب بدبینی مردم نسبت به مسئولان می‌شود، گفت: برای شفاف‌سازی همه دریافتی‌های مدیران دستگاه‌های اجرایی و غیراجرایی و واکاوی پرداختی‌ها مجلس ورود می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106362437881.jpg ورود,مجلس,به,بحث,حقوق‌های,نجومی/,شفاف‌سازی,تمام,پرداخت‌ها Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سلمان خدادادی در خصوص حقوق‌های نجومی برخی مدیران، اظهار داشت: با توجه به اینکه بحث قانون نظام هماهنگ پرداختی از مجلس ششم مطرح بود اما متاسفانه آن زمان بنا به دلایلی برخی سازمان‌ها با توجه به شرایط و ضوابط خاصی که ایجاد شد و مستثنائاتی قانونا باید با نظام هماهنگی پرداختی‌ها همراه می‌شدند این امر صورت نگرفت.

وی افزود: متاسفانه ضایعات و اثرات این استثنا این بود که بعضا منابع و مسائل و بخش نامه‌های داخلی باعث شد تا حقوق‌های نجومی شکل بگیرد.

خدادادی ادامه داد: اما خوشبختانه مجلس آن زمان مستثنا از این نظام نشد و امروز هم می‌بینیم به طور شفاف اعلام می‌شود که دریافتی نماینده مجلس چه اندازه است و با اینکه کم بوده حتی باور هم نمی‌کنند.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: با توجه به این مسایل مجلس در دوره دهم باید واقعا نظام پرداختی را به طور یکسان در همه سازمان‌ها شفاف کند، با توجه به اینکه در نظام پرداختی رده‌ها و سازمان‌ها و شخصیت‌های حقوقی وضعیتشان مشخص است باید دریافتی آنها هم مشخص شود.

وی تاکید کرد: این شفاف‌سازی باید در همه سازمان‌ها و مخصوصا آنهایی که وابسته به دولت هستند انجام شود برای اینکه بدبینی در مردم ایجاد نشود.

خدادادی، ادامه داد: همچنان که مقام معظم رهبری نیز بر این مساله تاکید داشتند، درصد این‌ها کم است اما بسیاری از مدیران زحمتکش اجرایی را بد نام می‌کند که دولت، تمام سازمان‌ها و نهایتا مجلس در بعد نظارتی مساله باید ورود پیدا کرده و شفاف‌سازی کنند.

به گزارش فارس؛ وی تصریح کرد: با توجه به اینکه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی یکی از کمیسیون‌های ذی‌نفع در این مساله بوده، بنده نیز به عنوان رئیس کمیسیون این موضوع را در دستور کار قرار داده‌ و ورود خواهیم کرد و در برای شفاف‌سازی همه دریافتی‌های مدیران دستگاه‌های اجرایی و غیر اجرایی با توجه به نظر کارشناسان اقداماتی انجام خواهیم داد.

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet