هدر موبایل
1395/04/12 10:02:36
سرویس سیاسی
جمالی نوبندگانی:

تغییر رویکرد غرب در قبال ساخت نیروگاه اتمی بوشهر قبل و بعد از بهمن 57/چرا ساخت نیروگاه بوشهر به درازا کشیده شد

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی مجلس تغییر رویکرد غرب در قبال ساخت نیروگاه اتمی بوشهر، قبل و بعد از بهمن ۵۷ را تشریح می‌کند.
تغییر رویکرد غرب در قبال ساخت نیروگاه اتمی بوشهر قبل و بعد از بهمن 57/چرا ساخت نیروگاه بوشهر به درازا کشیده شد عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی مجلس تغییر رویکرد غرب در قبال ساخت نیروگاه اتمی بوشهر، قبل و بعد از بهمن 57 را تشریح می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102330892098.jpg تغییر,رویکرد,غرب,در,قبال,ساخت,نیروگاه,اتمی,بوشهر,قبل,و,بعد,از,بهمن,57/چرا,ساخت,نیروگاه,بوشهر,به,درازا,کشیده,شد Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص همکاری های هسته ای بین ایران و روسیه، اظهار داشت: پیش از انقلاب اروپایی ها و آمریکایی ها پیشنهاد ساخت و شروع به احداث نیروگاه هسته ای بوشهر  را مطرح کرده بودند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در آن زمان با جمعیت و مشکلات کمتر عنوان می کردند که ایران به تاسیس چنین نیروگاهی نیاز دارد ولی بعد از انقلاب و عدم تامین منافع آن ها توسط حاکمیت سیاسی می گفتند که ایران با حجم بالای ذخایر نفتی به این نیروگاه ها احتیاجی ندارد.

دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خراجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه غربی ها در قبال مسئله هسته ای ایران رویکرد دوگانه و بی ثباتی را دارند، ادامه داد: بسیاری از کشورهای غربی در قضیه نیروگاه هسته ای بوشهر مردود شدند.

جمالی نوبندگانی با بیان اینکه ساخت نیروگاه هسته ای بوشهر تستی بود تا متوجه شویم که سایر کشورها چقدر صداقت دارند، متذکر شد: با توجه به اینکه پایه های ساخت نیروگاه را آلمانی ها قرار داده بودند، روس ها آمدند. روس ها اعلام کردند ما برای اینکه فرمت ساخت نیروگاه را به روسی تغییر دهیم سالیان سال طول می کشد.

وی افزود: گاهی اوقات فرصت ها و امتیازاتی که در جهان سیاست بین قدرت های جهانی رد و بدل می شود، سبب شد که ساخت نیروگاه به طول انجامد.

عضو هئیت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: نیروگاه هسته ای بوشهر با توجه به پیشینه ای که دارد در ذهن مردم و مسئولین به طور کامل مثبت تلقی نمی شود و امیدواریم اگر قرار بر انعقاد معاهدات جدید باشد، مسئولان ایران دقت کافی را داشته باشند و تضمین های کافی را بگیرند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet