هدر موبایل
1395/04/11 12:45:25
سرویس اقتصادی
یوسفیان ملا، خبرداد :

قدردانی از دولت برای ممنوعیت واردات برنج در فصل برداشت/کمبود اراضی کشت برای برنج نداریم

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس با بیان اینکه واردات برنج در زمان برداشت در هیچ کجای دنیا انجام نمی شود، گفت: دولت اعلام کرد در فصل برداشت برنج ممنوع است و این تصمیم دولت قابل تشکر است.
قدردانی از دولت برای ممنوعیت واردات برنج در فصل برداشت/کمبود اراضی کشت برای برنج نداریم نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس با بیان اینکه واردات برنج در زمان برداشت در هیچ کجای دنیا انجام نمی شود، گفت: دولت اعلام کرد در فصل برداشت برنج ممنوع است و این تصمیم دولت قابل تشکر است. https://cdn.icana.ir/d/019/49271.jpg قدردانی,از,دولت,برای,ممنوعیت,واردات,برنج,در,فصل,برداشت/کمبود,اراضی,کشت,برای,برنج,نداریم Icana

 عزت الله یوسفیان  ملا درگفت و گو با خبرنگارخبرگزاری خانه  ملت درباره ممنوع شدن واردات برنج  در فصل برداشت، تصریح کرد: بدیهی است که ما در زمین  میزان برنج  داخلی کسری داریم و این  میزان کمبود در  حدود 500 هزارتن  است که تنها می توانیم  با برنامه  ریزی تولید محور  به خود کفایی در تولید  برنج  برسیم.

  نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زمانیکه محصول برنج از دست کشاورز خارج شد، سپس باید واردات محصولات کشاورزی برطبق نیاز عملیاتی شود، تصریح کرد:  بدیهی است که اگر  واردات برنج در زمان برداشت انجام شود کشاورز نابود می شود .

وی ادامه داد: دولت قول داده است که  در زمان برداشت برنج واردات متوقف شود که در این راستا از دولت تشکر می کنیم این امر می تواند  تولید کننده داخلی را  به نحو مطلوب  حمایت کند .

  یوسفیان ملا با بیان اینکه ما با  خود کفایی برنج فاصله زیادی نداریم، ادامه داد:  2میلیون  پانصد هزار تن مصرف کشور  است  وما در داخل  کشور  2میلیون تن  تولید داریم  بنابراین ما  تنها  برای  خودکفایی در مصرف داخلی  کشور در زمینه محصول  برنج   تنها  به  پانصد هزارتن نیاز داریم .

وی با بیان اینکه ما کمبود اراضی کشت برای برنج نداریم، یادآورشد: دولت باید بطور مثال  برنامه ریزی 1الی 2 سال  برای افزایش  تولید برنج اعلام کند زیرا ما فاصله ای  برای رسیدن به خودکفایی دراین عرصه نداریم .

 عضو کمیسیون برنامه  بودجه و محاسبات  مجلس  با بیان اینکه دولت اعلام کرد درفصل برداشت برنج واردات نداریم  این موضوع می تواند وضعیت  برنج داخلی  را بهبود ببخشد، گفت: واردات برنج در زمان برداشت در هیچ کجای دنیا انجام نمی شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet