شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1395/04/11 10:20:14
سرویس اجتماعی
سیاوشی:

ازدواج امری دستوری نیست/ باید زمینه‌‌‌های فرهنگی و اشتغال‌زایی تسهیل شود

عضو فراکسیون زنان مجلس با تاکید بر اینکه ازدواج امری دستوری نیست، گفت: برای تسهیل در شرایط ازدواج باید زمینه‌سازی فرهنگی به همراه اشتغال‌زایی در دستور کار قرار گیرد.
ازدواج امری دستوری نیست/ باید زمینه‌‌‌های فرهنگی و اشتغال‌زایی تسهیل شود عضو فراکسیون زنان مجلس با تاکید بر اینکه ازدواج امری دستوری نیست، گفت: برای تسهیل در شرایط ازدواج باید زمینه‌سازی فرهنگی به همراه اشتغال‌زایی در دستور کار قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103195927234.jpg ازدواج,امری,دستوری,نیست/,باید,زمینه‌‌‌های,فرهنگی,و,اشتغال‌زایی,تسهیل,شود, Icana

طیبه سیاوشی شاه عنایتی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در توضیح قانون تسهیل ازدواج جوانان، گفت: ازدواج ابعاد مختلفی دارد که امروزه تنها بعد مالی آن مورد توجه مردم قرار گرفته است اما واقعیت آن است که ازدواج یک مسئله اجتماعی است که امروز به دلایل متعدد با مشکلاتی روبرو شده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه زمینه‌ و بسترسازی فرهنگی تنها راهکار رفع موانع ازدواج است، افزود: با بسترسازی فرهنگی جوانان نسبت به وظایف و مسئولیت‌های خود آگاه‌تر شده و تنها مشکلات مالی را مانع ازدواج نخواهند دید.

سیاوشی با بیان اینکه ازدواج را باید از بعد فرهنگی دید، یادآور شد: جامعه ما ترکیبی از جامعه سنتی و مدرنیته است، برخی مسائل مانند ازدواج در سنت ماست اما فضای جامعه جدید با ورود شبکه‌های و رسانه‌های مجازی نگاه به این مقوله را تغییر داده بنابراین اقدامات باید به گونه‌ای اصلاح شود که جوانان با زوج‌یابی خوب به سنت نیز پایبند بمانند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه برای تسهیل شرایط ازدواج تنها یک نهاد مسئول نیست، تصریح کرد: در حقیقت ازدواج امر دستوری نیست بلکه خواست قلبی است که زمینه آن باید ایجاد شود منتهی زمینه‌های آن به دلیل بروز بحران‌هایی چون اشتغال با مشکلاتی روبرو شده است.

وی بررسی‌های کارشناسانه‌ برای علل تاخیر در ازدواج را یادآور شد و گفت: طبق عقیده برخی کارشناسان تعدادی از جوانان با وجود داشتن شغل و درآمد نسبی مناسب، حاضر به پذیرش ازدواج نیستند لذا این مشکلات  که زمینه‌ساز آسیب‌ اجتماعی است باید به طور اساسی بررسی شود.

سیاوشی تاکید کرد: به جای ارائه امر دستوری باید زمینه‌هایی ایجاد شود که ازدواج تسهیل و میزان رغبت و میل جوانان نسبت به آن افزایش یابد.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، افزود: فراکسیون زنان مجلس نیز هرچند کار خود را با تصویب اساسنامه ‌شروع کرده اما در ادامه به مسائل جوانان و به ویژه زنان جوان خواهد پرداخت.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، کبری خزعلی رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان طی روزهای اخیر در اظهارنظری با بیان اینکه در حال حاضر 11 میلیون جوان منتظر ازدواج داریم که با مطلقه‌ها نزدیک به 16 میلیون نفر می‌شوند، گفت: در این شرایط مجلس می‌تواند اولین اولویت خود را ازدواج قرار دهد و علت وضعیت کنونی قانون تسهیل ازدواج را بررسی کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet