هدر موبایل
1395/04/11 11:57:31
سرویس سیاسی
نقوی حسینی در واکنش به اظهارات ضدایرانی وزیر خارجه عربستان:

عربستان به دنبال ایجاد جنگ مذهبی در لبنان است/جوسازی سعودی‌ها برای جبران سرخوردگی در منطقه

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: امروز مدام شرایط برای سعودی ها در منطقه وخیم تر می شود، از این رو برای فرار این وضعیت دست به فرافکنی و فرار رو به جلو می زند تا با استفاده از این مسئله افکار عمومی منطقه را هدایت کرده و فریب دهد.
عربستان به دنبال ایجاد جنگ مذهبی در لبنان است/جوسازی سعودی‌ها برای جبران سرخوردگی در منطقه سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: امروز مدام شرایط برای سعودی ها در منطقه وخیم تر می شود، از این رو برای فرار این وضعیت دست به فرافکنی و فرار رو به جلو می زند تا با استفاده از این مسئله افکار عمومی منطقه را هدایت کرده و فریب دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/67959.jpg عربستان,به,دنبال,ایجاد,جنگ,مذهبی,در,لبنان,است/جوسازی,سعودی‌ها,برای,جبران,سرخوردگی,در,منطقه Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات ضد ایرانی وزیر امور خارجه عربستان، گفت: مقام آل سعود در چند ماه اخیر اتهامات بسیاری را به جمهوری اسلامی وارد کرده اند، اما قطعا این اظهارات تنها فرافکنی هایی است که سعودی ها برای مقابله با ایران انجام می دهند.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در واقع جوسازی و اظهارات سعودی ها، واکنش با شکست ها و سرخوردگی های این کشور در منطقه و در برابر جبهه مقاومت است.

وی افزود: رژیم آل سعود در یک زمانی با حمایت از داعش و گروه های تروریستی فکر می کرد که می تواند سیاست های خودش را به کشورهای اسلامی تحمیل کند و به اهدافش در این کشورها دست پیدا کند و فضا را برای جمهوری اسلامی تنگ کند.اما علی رغم تمام حمایت های مالی، تسلیحاتی و سیاسی از این گروه ها، امروز آل سعود همه سیاست های خودش را شکست خورده می بیند.

نقوی حسینی ادامه داد: در شرایط کنونی روز به روز شرایط برای سعودی ها در منطقه وخیم تر می شود، از این رو برای فرار این وضعیت دست به فرافکنی و فرار رو به جلو می زند تا با استفاده از این مسئله افکار عمومی منطقه را هدایت کرده و فریب دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه سیاست های جمهوری اسلامی درباره لبنان و فلسطین کاملا روشن و شفاف است، گفت: قطعا این سیاست ها با تبلیغات رسانه ای و جوسازی سعودی ها تغییر نمی کند.

وی با اشاره به دخالت عربستان در امور داخلی لبنان و به بن بست کشاندن فضای سیاسی این کشور، تصریح کرد: عربستان با سیاست های خود در لبنان عامل اصلی عدم وحدت گروه ها است، از این رو سعودی ها به دنبال ایجاد یک جنگ مذهبی در لبنان هستند.

عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان سعودی مدعی شد: همه جهان می داند که ایران از تروریسم حمایت می کند و شبه نظامیان طایفه گرا برای برهم زدن امنیت و ثبات کشورهای عربی تشکیل داده است.همه جهان می داند ایران برای قاچاق مواد منفجره به کشورهای حاشیه خلیج (فارس) و قاچاق سلاح به یمن تلاش می کند. همه جهان از مداخله های ایران در عراق و سوریه آگاهی دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet