هدر اصلی
1395/04/09 15:31:17
سرویس دیگر رسانه‌ها
رضایی:

اعتبار بین المللی انگلیس رو به کاهش است

‌عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: اعتبار بین‌المللی انگلیس رو به کاهش است و روند نزولی این اعتبار با سرعت بالا ادامه دارد.
اعتبار بین المللی انگلیس رو به کاهش است ‌عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: اعتبار بین‌المللی انگلیس رو به کاهش است و روند نزولی این اعتبار با سرعت بالا ادامه دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105601411707.jpg اعتبار,بین,المللی,انگلیس,رو,به,کاهش,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمدابراهیم رضایی با اشاره به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا اظهار کرد: آینده انگلیس روز به روز تضعیف شده و با تضعیف این کشور طولی نخواهد کشید که انگلیس در زمره کشورهای دسته سوم یا چهارم جهان قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به تبعات اقتصادی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا گفت: خروج انگلیس از اتحادیه اروپا یک اتفاق ویژه است که از بعد اقتصادی شوک بزرگی را بر جریان اقتصاد بین‌الملل وارد کرد تا جایی که از آن به عنوان یک سونامی اقتصادی نام برده و تعبیر شد.

به گفته وی، از جمله تبعات اقتصادی این خروج این بود که بسیاری از مردم کشورهای مختلف که اقتصاد آنها مرتبط با اقتصاد انگلیس بود آسیب جدی اقتصادی دیدند و سرمایه‌گذاران و سهامداران بیش از یک تریلیون دلار آسیب دیدند.

نماینده مردم خمین در پاسخ به پرسشی در خصوص تبعات سیاسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا اظهار کرد: از بعد سیاسی نیز یک شکنندگی در اتحادیه اروپا بوجود آمد که بیانگر زنگ خطری برای آینده اتحادیه اروپاست و آینده سیاسی آن را دچار تردید می‌کند. این آینده سیاسی روز به روز تضعیف شده و اثرات این تضعیف  بسیاری از کشورهای منطقه را نیز در برخواهد گرفت.

وی در خصوص تاثیر این تغییر در اتحادیه اروپا بر ایران گفت: از آنجا که انگلیس یک متحد آمریکاست و این دو به عنوان یک قطب معاند با نظام اسلامی به شمار می روند، لذا جدا شدن این کشور از اتحادیه اروپا را باید به فال نیک گرفت و آن را یک نقطه قوت برای جمهوری اسلامی ایران دانست.

رضایی با اشاره به واکنش آمریکایی‌ها نسبت به این اتفاق سیاسی مهم نیز گفت: گرچه آمریکایی‌ها در سخنان و اظهارات خود طوری وانمود می‌کنند که گویی از این رویداد سیاسی ناراحت هستند، اما رفتار سیاسی آنان بیانگر خوشحالی درونی بوده و در پشت پرده ابراز شادمانی می کنند.

به گزارش ایسنا؛ به گفته وی، آمریکایی‌ها از آنجا که خود را یکه‌تاز و قدرت برتر دنیا می‌دانند، لذا نمی‌توانند تحمل کنند که قدرت دیگری در برابر آنان صف‌آرایی کند، از این رو از تضعیف انگلیس مسرور و شادمان هستند.

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet