هدر اصلی
1395/04/11 10:49:47
سرویس سیاسی
گودرزی:

آینده رابطه ترکیه با روسیه، تابعی از همکاری آنکارا با غرب است/عوامل عقب نشینی دولت اردوغان از مواضع منطقه ای

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: آینده تحولات مشترک ترکیه و روسیه، تابعی از شرایط منطقه ای، موضع گیری های آنکارا همراه با جامعه غرب در برابر مسکو است، این در حالی است که روسیه در شرایط کنونی از ترکیه انتظار دارد که موضع گیری و رفتارهای جدیدی را درباره مسائل مورد مناقشه نشان دهد.
آینده رابطه ترکیه با روسیه، تابعی از همکاری آنکارا با غرب است/عوامل عقب نشینی دولت اردوغان از مواضع منطقه ای عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: آینده تحولات مشترک ترکیه و روسیه، تابعی از شرایط منطقه ای، موضع گیری های آنکارا همراه با جامعه غرب در برابر مسکو است، این در حالی است که روسیه در شرایط کنونی از ترکیه انتظار دارد که موضع گیری و رفتارهای جدیدی را درباره مسائل مورد مناقشه نشان دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109588362300.jpg آینده,رابطه,ترکیه,با,روسیه،,تابعی,از,همکاری,آنکارا,با,غرب,است/عوامل,عقب,نشینی,دولت,اردوغان,از,مواضع,منطقه,ای Icana

مسعود گودرزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره وضعیت و آینده روابط ترکیه و روسیه، گفت: متأسفانه کشور ترکیه در برخورد با تحولات منطقه ای نه تنها با روسیه بلکه با جمهوری اسلامی نیز در قدم نخست مطلوب اقدام نکرده و عملکرد منفی داشت.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ترکیه از گام نخست با چارچوب بسیاری از کشورها مبنی بر اینکه مسائل منطقه ای باید در میان کشورهای منطقه حل و فصل شود، مخالف بود و حتی بر علیه ایران نیز مواضعی را اعلام کرد.

وی گفت: ترکیه در راستای سیاست های خود در عرصه منطقه ای حتی وارد چالش با کشور روسیه نیز شد که در نهایت این مسئله، سرنگونی جنگنده روسی را به دنبال داشت که این اتفاقات را می توان اوج بحران میان دو کشور دانست، اما پس از آن مقامات آنکارا به این موضوع دست یافتند که مسیر آن ها که همراه برخی کشورهای عربی منطقه طی می شود، به نتیجه مطلوب نمی رسد.

گودرزی تصریح کرد: ترکیه از یک طرف مشاهده کرد که در شرایط کنونی با بسیاری از کشورهای منطقه در حال جدال و تنش است و از طرف دیگر مشاهده کرد که اقداماتش در عرصه داخلی و منطقه ای و بین المللی، مقبولیت مردمی و عمومی ندارد، که این مسئله موجب عقب نشینی این کشور از مواضع گذشته اش شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: به نظر من آینده تحولات مشترک ترکیه و روسیه، تابعی از شرایط منطقه ای، موضع گیری های آنکارا همراه با جامعه غرب در برابر مسکو است، این در حالی است که روسیه در شرایط کنونی از ترکیه انتظار دارد که موضع گیری و رفتارهای جدیدی را درباره مسائل مورد مناقشه نشان دهد.

وی گفت: اگر ترکیه در حوزه هایی مانند ارتباط با غرب، مسائل دفاعی و نظامی و موضوعات اقتصادی، براساس انتظارات روسیه عمل کند، قطعا این مسائل می تواند به بهبود روابط دو کشور منجر شود، که به نظر من در آینده چنین مسئله ای رخ نمی دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet