هدر اصلی
1395/04/11 10:00:18
سرویس فرهنگی
سلحشوری با اشاره به انتقاد رهبر انقلاب تصریح کرد:

کم‌کاری سازمان‌های فرهنگی در استفاده از ابزار هنری برای معرفی چهره‌های فاخر انقلاب اسلامی

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به لزوم بسترسازی برای استفاده از ابزارهای هنری با محوریت موضوعات و رویدادهای بعد از انقلاب، از رویکرد سازمان‌های فرهنگی که خود را با عرصه هنر بیگانه می‌دانند، انتقاد کرد.
کم‌کاری سازمان‌های فرهنگی در استفاده از ابزار هنری برای معرفی چهره‌های فاخر انقلاب اسلامی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به لزوم بسترسازی برای استفاده از ابزارهای هنری با محوریت موضوعات و رویدادهای بعد از انقلاب، از رویکرد سازمان‌های فرهنگی که خود را با عرصه هنر بیگانه می‌دانند، انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103598514525.jpg کم‌کاری,سازمان‌های,فرهنگی,در,استفاده,از,ابزار,هنری,برای,معرفی,چهره‌های,فاخر,انقلاب,اسلامی Icana

پروانه سلحشوری در گفت ‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به انتقاد رهبر انقلاب نسبت به عدم فعالیت مناسب در تولید آثار هنری مرتبط با تاریخ انقلاب به ویژه شهید بهشتی، گفت: چهره‌های قهرمان و فاخر متعددی در عرصه انقلاب اسلامی وجود دارند و می‌توانند الگوی مناسبی برای نسل جوان باشند که معرفی اهداف، سبک زندگی و زندگی سیاسی این افراد می تواند سوژه خوب هنری برای تولید آثار فاخر باشد اما  در این خصوص از سوی سازمان‌ها و نهادهای مسئول کم‌کاری صورت گرفته است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیسیون فرهنگی مجلس دهم شورای اسلامی تلاش می‌کند بستری برای استفاده از ابزارهای هنری با محوریت موضوعات و رویدادهای بعد از انقلاب ایجاد کند، تصریح کرد: نباید از الگوهایی که نمونه یک انسان کامل مسلمان و انقلابی هستند غافل شد.

سلحشوری با اشاره به اینکه نهادهای فرهنگی کشور نباید مخاطبان خود را با برنامه‌های بدون محتوا سرگرم کنند چراکه محتوای غنی و فراوانی برای تبدیل به آثار هنری وجود دارد، ادامه داد: اگر بتوانیم در این حوزه اقدامی موثر به ثمر برسانیم، آن وقت شاهد هویت بخشی به نسل جوان خواهیم بود.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه عرصه فرهنگی نیازمند اقدامات زیربنایی است، افزود: با ساماندهی امور فرهنگی و برنامه‌ریزی در این حوزه می‌توان به رفع دغدغه‌هایی مانند عدم فعالیت مناسب در تولید آثار هنری مرتبط با تاریخ انقلاب کمک کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی کشور خود را با عرصه هنر بیگانه می‌دانند، خاطرنشان کرد: ابزارهایی مانند سینما، نقاشی، هنرهای تجسمی و غیره می‌تواند ابزار خوبی برای معرفی مفاخر و چهره‌های سرشناس باشند لذا این نقد به مسئولان وارد است که در این حوزه فعالیت مناسبی نداشته‌اند و باید با بهره‌گیری از این ابزارها اقدامات موثری انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با خانواده‌های شهدای هفتم تیر و جمعی از خانواده‌های شهدای مدافع حرم از عدم ساخت فیلم و آثار هنری در خصوص حادثه هفتم تیرماه انتقاد کردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet