هدر اصلی
1395/04/10 13:01:20
سرویس دیگر رسانه‌ها

توصیه رحماندوست به ائمه جمعه درباره روز قدس

نماینده مردم تهران در مجلس نهم گفت: در روز قدس، نماز و خطبه‌ها را زودتر تمام کردن لطف و ترحم به مردم فرهیخته و باشعوری است که در گرمای تابستان و با زبان روزه به راهپیمایی روز قدس می‌آیند.
توصیه رحماندوست به ائمه جمعه درباره روز قدس نماینده مردم تهران در مجلس نهم گفت: در روز قدس، نماز و خطبه‌ها را زودتر تمام کردن لطف و ترحم به مردم فرهیخته و باشعوری است که در گرمای تابستان و با زبان روزه به راهپیمایی روز قدس می‌آیند. https://cdn.icana.ir/d/019/43766.jpg توصیه,رحماندوست,به,ائمه,جمعه,درباره,روز,قدس Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ مجتبی رحماندوست نماینده مردم تهران در مجلس نهم با اشاره به نماز جمعه روز قدس اظهار داشت: در یکی از سال‌های حیات آیت‌الله مشکینی که آن زمان امام جمعه قم بود، روز عاشورا در روز جمعه افتاده بود. مردم صبح تا ظهر دسته سینه‌زنی و عزاداری روز عاشورا را در تابستان برگزار کرده بودند و ظهر نیز زمان اقامه نماز جمعه توسط آیت‌الله مشکینی بود.

وی افزود: مجموع خطبه‌های نماز جمعه آیت‌الله مشکینی در این روز تنها 10 دقیقه به طول انجامید واین برای ما بسیار جالب بود که حاج آقا مشکینی به قدری درک مقتضیات دارد که مردم را در روز عاشورا زیر آفتاب گرم نگه ندارد.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم همچنین تصریح کرد: در آیه قرآن نیامده که خطبه‌ها حتما طولانی باشد. امسال نیز ماه رمضان درست در شدت گرما قرار دارد. روز قدس نیز همواره روز جمعه بوده است. مردم 3-4 ساعتی را در آفتاب گرم و داغ راهپیمایی می‌کنند.

وی در همین اساس اضافه کرد: تفاوتی که روز قدس امسال با آن سال دارد این است که مردم در آن روز روزه نبودند و در گرمای تابستان و زبان روزه باید بیشتر به فکر حال مردم بود.

رحماندوست خطاب به ائمه جمعه عنوان کرد: از ائمه جمعه درخواست دارم در تهران و سایر شهرهای جنوبی‌تر مانند خوزستان و بوشهر در صورت امکان دو خطبه نماز جمعه روز قدس را از آقای مشکینی تاسی کنند و در مجموع دو خطبه بیشتر از 10 دقیقه طول نکشد.

وی ادامه داد: ممکن است عده‌ای در این میان بگویند نمی‌شود در این فاصله مطلب اصلی را بیان و دسته‌بندی مربوط به روز قدس را ارائه کرد ولی باید گفت نفس اینکه روز قدس مردم به یک کار جهادی اقدام می‌کنند و در راهپیمایی شرکت می‌کنند در حقیقت حس مسئولیت‌شان نسبت به فلسطین را به صورت جدی نشان دادند که در چنین شرایط آب و هوایی با زبان روزه می‌آیند و در راهپیمایی شرکت می‌کنند.

این نماینده مجلس نهم در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: اگر امام جمعه‌ای فکر می‌کند که حرف‌هایش به قدری مهم است که باید در سراسر دنیا شنیده شود تلویزیون می‌تواند آنها را همان شب در گفت‌وگوی ویژه خبری دعوت کند و در مورد روز قدس و انتظارات ائمه جمعه صحبت شود ولی در نماز جمعه گرمای تابستان مردم را در خیابان‌ها نگه ندارند.

وی همچنین یادآور شد: در خطبه‌های نماز جمعه سال گذشته و در روز قدس خطبه‌ها حدود 40 دقیقه به طول انجامید و برخی مردم سختی زیادی کشیدند البته یک کار خوب هم ستاد نماز جمعه انجام داد و آن هم اینکه زمان خطبه‌ها را به قبل از اذان ظهر انتقال دادند که جای تقدیر دارد.

به گزارش فارس؛ رحماندوست در خاتمه گفت: در چنین روزی نماز را زودتر تمام کردن لطف و ترحم به مردم فرهیخته و باشعوری است که در گرمای تابستان و با زبان روزه به راهپیمایی روز قدس می‌آیند و این حرمت‌ نگه داشتن مردم بسیار مهم است که انشاءالله ائمه جمعه مورد توجه قرار دهند.

انتهای پیام/

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet