هدر موبایل
1395/04/12 10:22:29
سرویس اقتصادی
فرشادان تاکید کرد:

آمادگی بانه و مریوان برای تبدیل شدن به منطقه آزاد تجاری/ افزایش مناطق آزاد اقدام مهم دولت یازدهم

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس دهم با بیان اینکه زیرساخت های دو شهرستان بانه و مریوان برای ایجاد و راه اندازی منطقه آزاد مناسب است، گفت: نمایندگان مردم کردستان در مجلس آماده هرگونه تعامل با دولت برای تسریع در انجام این مهم هستند.
آمادگی بانه و مریوان برای تبدیل شدن به منطقه آزاد تجاری/ افزایش مناطق آزاد اقدام مهم دولت یازدهم عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس دهم با بیان اینکه زیرساخت های دو شهرستان بانه و مریوان برای ایجاد و راه اندازی منطقه آزاد مناسب است، گفت: نمایندگان مردم کردستان در مجلس آماده هرگونه تعامل با دولت برای تسریع در انجام این مهم هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106898795330.jpg آمادگی,بانه,و,مریوان,برای,تبدیل,شدن,به,منطقه,آزاد,تجاری/,افزایش,مناطق,آزاد,اقدام,مهم,دولت,یازدهم Icana

سیدمهدی فرشادان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه ایجاد مناطق آزاد تجاری صنعتی یکی از مناسب ترین راهکارها برای جذب سرمایه گذاران خارجی،رونق صادرات و در نتیجه ایجاد اشتغال پایدار است،گفت: یکی از اقداماتی که دولت یازدهم در این راستا انجام داده تصویب افزایش تعداد مناطق آزاد تجاری در کشور است.

نماینده مردم سنندج،دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی،افزود:یکی از اقدامات اساسی که دولت یازدهم قصد دارد در راستای کمک به اقتصاد کردستان به انجام برساند؛راه اندازی منطقه آزاد تجاری وصنعتی بانه-مریوان است.

وی ایجاد منطقه آزاد را یکی از مهمترین خواسته های مردم کردستان عنوان و خاطرنشان کرد: سال گذشته افزایش تعداد مناطق آزاد تجاری به تصویب شورای عالی مناطق آزاد رسیده بود؛اما این لایحه دو بار در مجلس مطرح شد که متاسفانه از سوی مجلس نهم رد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: خوشبختانه دولت یازدهم بر ایجاد این منطقه در کردستان مُصر است به طوری که اواخر خردادماه سال جاری موضوع افزایش مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی مجدداً‌ در هیات دولت مطرح و تصویب شد که به زودی با قید دو فوریت به مجلس شورای اسلامی ارسال خواهد شد.

فرشادان با بیان اینکه مجمع نمایندگان استان کردستان با قاطعیت حامی ایجاد منطقه آزاد تجاری- صنعتی در مریوان و بانه است، یادآوری کرد: بدون شک لایحه دولت که در آن قرار است 7 منطقه آزاد تجاری جدید و 12 منطقه ویژه اقتصادی به مجموعه مناطق آزاد و ویژه کشور اضافه شود مورد حمایت مجلس دهم قرار می گیرد.

وی بخش قابل توجهی از سهم صادراتی کشورمان به اقلیم کردستان عراق را از طریق مرز رسمی باشماق مریوان و بازارچه مرزی سیرانبند بانه عنوان کرد و افزود:کردستان با دارا بودن 230 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق ظرفیتی قابل توجه برای رونق اقتصاد و توسعه اشتغال پایدار استان و حتی کشور دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم زیرساخت های دو شهرستان بانه و مریوان برای ایجاد و راه اندازی منطقه آزاد را نیز نسبتا مناسب عنوان کرد و افزود: نمایندگان مردم کردستان در مجلس آماده هرگونه تعامل با دولتمردان برای تسریع در انجام این مهم هستند؛چراکه راه اندازی این منطقه هم اکنون به یک خواست و مطالبه عمومی در کردستان تبدیل شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بدون شک منطقه آزاد تجاری-صنعتی بانه مریوان به یکی از بهترین مناطق آزاد کشور بدل خواهد شد؛چراکه استان کردستان علاوه بر دارابودن ظرفیت های تخصصی این حوزه از طبیعت بکر و جاذبه های بی بدیل زیست محیطی نیز برخوردار است که این مهم در رونق هرچه بیشتر منطقه تجاری صنعتی بانه مریوان بسیار تاثیرگذار است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet