ایام محرم 1398
1395/04/12 15:14:41
سرویس اقتصادی
زهرا سعیدی:

بلوکه کردن وام های بانکی تخلف است/بانک ها از بنگاهداری دل بکنند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بلوکه کردن بخشی از وام بانکی دریافتی مردم و تولیدکنندگان، توسط بانک ها گفت: مجلس می تواند از ابزارهای مختلف برای برخورد با بانک های متخلف استفاده کند.
بلوکه کردن وام های بانکی تخلف است/بانک ها از بنگاهداری دل بکنند عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بلوکه کردن بخشی از وام بانکی دریافتی مردم و تولیدکنندگان، توسط بانک ها گفت: مجلس می تواند از ابزارهای مختلف برای برخورد با بانک های متخلف استفاده کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607108103566972.jpg بلوکه,کردن,وام,های,بانکی,تخلف,است/بانک,ها,از,بنگاهداری,دل,بکنند, Icana

زهرا سعیدی گفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره کاهش نرخ سود بانکی گفت:درخصوص عملکرد سیستم بانکی آنچه مسلم است که باید فعالیت های بانکی کشور، بر اساس قوانین اسلامی باشد.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نرخ تورم عامل تعیین کننده برای محاسبه نرخ سود بانکی است و با توجه به کاهش نرخ تورم، باید نرخ سود تسهیلات بانکی و نرخ سود سپرده ها با کاهش منطقی روبرو شوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: با پیروی از دستورات مقام معظم رهبری،باید تمامی نهادها و سازمان ها با همدلی و همزبانی در جهت رفع مشکلات اقتصادی کشور مانند اصلاح نظام بانکی گام بردارند.

سعیدی افزود:مردم و تولیدکنندگان از بلوکه کردن بخشی از وام بانکی دریافتی توسط بانک ها گلایه دارند،که این موضوع قابل تامل است به دلیل اینکه درصورت کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی،اقدام به بلوکه کردن پول توسط بانک ها به معنی دورزدن موضوع، منطقی کردن نرخ سود بانکی است.

 

مجلس ابزارهای مختلف برای برخورد با بانک های متخلف را دارد

وی ادامه داد: در هرصورت باید بانک ها در عمل از انجام فعالیت های بنگاهداری پرهیز کنند و راهکار آنها برای کسب سود،حضور در فعالیت های تولیدی باشد تا زمینه رشد اشتغال زایی فراهم شود.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:مجلس می تواند از ابزارهای مختلف برای برخورد با بانک های متخلف استفاده کند؛اما تلاش خواهد کرد با تعامل بانک ها زمینه را برای رونق اقتصادکشور فراهم کند،البته در صورت سرپیچی بانک ها، نمایندگان از ابزارها نظارتی می توانند استفاده می کنند./   

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet