ایام محرم 1398
1395/04/13 11:07:05
سرویس اقتصادی
خادمی:

روزنه های دلالی در واردات بنزین بسته شود/ضرورت تطبیق کیفیت بنزین تولیدی با استانداردهای جهانی

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه هرگونه روزنه سوء استفاده از واردات بنزین توسط برخی افراد خاص و ایجاد دلالی از این طریق باید بسته شود،گفت:واردات بنزین کیفی سازی آن را به حاشیه می راند.
روزنه های دلالی در واردات بنزین بسته شود/ضرورت تطبیق کیفیت بنزین تولیدی با استانداردهای جهانی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه هرگونه روزنه سوء استفاده از واردات بنزین توسط برخی افراد خاص و ایجاد دلالی از این طریق باید بسته شود،گفت:واردات بنزین کیفی سازی آن را به حاشیه می راند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605100734116762.jpg روزنه,های,دلالی,در,واردات,بنزین,بسته,شود/ضرورت,تطبیق,کیفیت,بنزین,تولیدی,با,استانداردهای,جهانی Icana

هدایت الله خادمی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با بیان اینکه پالایشگاه ستاره خلیج فارس طی یک دهه از عمر خود فرازو نشیب های زیادی را طی کرده است،گفت:عامل اصلی این تاخیرها غلبه نگاه سیاسی بر مسائل اجرایی در ادواری از توسعه طرح بوده است،که خوشبختانه درحال حاضر مسیر اولیه اجرای طرح هموار شده و عملیات با سرعت و کیفیت مطلوب به پیش می رود.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورا ی اسلامی،با انتقاد از روند افزایشی واردات بنزین،افزود:پالایشگاه های تولید بنزین در کشور باید گسترش یابد و با خودکفایی در تولید بنزین صادرات آن در دستورکار قرار گیرد.

 

تا زمانی که کشور واردکننده بنزین است،کیفی سازی در پالایشگاه ها  به حاشیه رانده می شود

خادمی با بیان اینکه برای ساخت پالایشگاه ستاره خلیج فارس از بهترین متخصصان نفت و گاز کشور که تعداد آنها در کشور فراوان است، بهره گیری شود،ادامه داد:با راه اندازی کامل فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس،تامین بنزین مورد نیاز کشور خودکفایی در تولید این محصول راهبردی محقق می شود.

وی با تاکید برضرورت کیفی سازی بنزین در پالایشگاه ها،یادآور شد:تا زمانی که کشور واردکننده بنزین است و بیشتر فشار بر روی افزایش کمی بنزین است بحث کیفی سازی در پالایشگاه ها  به حاشیه رانده می شود.

 

پمپ بنزین سوخت سوخت گیری جایگاه سوخت پمپ بنزین سوخت سوخت گیری جایگاه سوخت3406759/7/2013 4:23:06 PMhttp://media.icana.ir/Image/2013/09/46269_Thum.jpg
پمپ بنزین سوخت سوخت گیری جایگاه سوخت

 

تطبیق کیفیت بنزین تولیدی با استانداردهای جهانی باید در دستورکار قرار گیرد

خادمی با بیان اینکه برای رفع مشکل کمبود بنزین پالایشگاه ها باید توسعه یابد،افزود:باافزایش تولید بنزین درپالایشگاه ها شکاف بین مصرف و تولید از بین می رود و در بحث کیفی سازی نیز تطبیق بنزین با استانداردهای جهانی باید در دستورکار قرار گیرد.

وی با اشاره به بررسی برنامه ششم توسعه طی چند ماه آینده درمجلس شورای اسلامی،ادامه داد:درتدوین و تصویب برنامه ششم پالایشگاه سازی و افزایش تولید بنزین باکیفیت در پالایشگاه در نقاط مختلف مورد توجه قرار می گیرد،تا ارزش افزوده نفت و گاز نصیب خود کشور شود.

 

با ایجاد حساسیت در مسئولان و مردم منابع خدادادی همچون نفت باید به صورت بهینه استفاده شود

این نماینده مردم درمجلس دهم،تاکیدکرد:هرگونه روزنه سوءاستفاده از واردات بنزین توسط برخی افراد خاص و ایجاد دلالی از این طریق باید بسته شود.

عضوکمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راحت ترین کار استحصال نفت،فروش آن و واردات بنزین است، تصریح کرد: امیدوارم که با ایجاد حساسیت در مسئولان و مردم منابع خدادادی به صورت بهینه استفاده و سود آن عاید مردم کشور شود،کاری که تمام کشورهای توسعه یافته انجام می دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet