خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1395/04/14 13:05:52
سرویس اجتماعی
سلحشوری:

بررسی نقاط ضعف قانون تسهیل ازدواج در مجلس/ ایرادات به دستگاه‌ها ابلاغ می‌شود

رئیس فراکسیون زنان مجلس با تاکید بر اینکه نمایندگان زن مجلس برای عملی شدن قانون تسهیل ازدواج اقدام می کنند، گفت: به طور حتم بعد از بررسی قانون مذکور و کارکارشناسانه دستگاه های ذی ربط را مکلف به اجرای این قانون خواهیم کرد.
بررسی نقاط ضعف قانون تسهیل ازدواج در مجلس/ ایرادات به دستگاه‌ها ابلاغ می‌شود رئیس فراکسیون زنان مجلس با تاکید بر اینکه نمایندگان زن مجلس برای عملی شدن قانون تسهیل ازدواج اقدام می کنند، گفت: به طور حتم بعد از بررسی قانون مذکور و کارکارشناسانه دستگاه های ذی ربط را مکلف به اجرای این قانون خواهیم کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103598514525.jpg بررسی,نقاط,ضعف,قانون,تسهیل,ازدواج,در,مجلس/,ایرادات,به,دستگاه‌ها,ابلاغ,می‌شود Icana

پروانه سلحشوری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بر لزوم فراهم شدن شرایط اجرای قانون تسهیل ازدواج تاکید کرد و افزود: دستگاه‌های ذی ربط باید نسبت به اجرای این قانون تمهیدات لازم را اتخاذ نمایند تا روند ازدواج جوانان تسهیل و به سرعت طی شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه نمایندگان زن مجلس در راستای عملی شدن قانون تسهیل ازدواج گام برمی دارند، ادامه داد: به طور  قطع بعد از بررسی قانون مذکور و کار کارشناسانه دستگاه های ذی ربط را مکلف به اجرای این قانون خواهیم کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، اجرایی شدن قانون تسهیل ازدواج را در افزایش میزان ازدواج جوانان موثر خواند و تصریح کرد:  هر اقدامی که در جهت تسهیل و بهبود وضیت ازدواج جوانان انجام شود  نمایندگان زن مجلس به صورت جدی از آن حمایت می کنند.

سلحشوری همکاری تمامی دستگاه ها را در سریعتر اجرایی شدن قانون تسهیل ازدواج موثر خواند و گفت: مسائل جوانان به ویژه ازدواج از جمله مواردی است که تسهیل آن با ارگان های مختلفی مانند وزارت ورزش و جوانان، معاونت امور زنان وخانواده، وزارت کشور، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین وزارت بهداشت در ارتباط است.

وی بر لزوم فراهم نمودن بسترهای مناسب به منظور توانمندسازی جوانان برای روی آوردن به ازدواج و تشکیل خانواده تاکید کرد و افزود: مهمترین نکته ای که در مبحث ازدواج  باید به آن توجه ویژه داشت این است که شرایط به گونه ای پیش رود که جوانان با میل و رغبت بیشتری به سمت ازدواج و تشکیل خانواده حرکت کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی در مجلس دهم، ادامه داد: برای رفع مشکلات موجود سر راه ازدواج جوانان باید برنامه ریزی اساسی صورت گیرد زیرا اگر مشکلات موجود رفع نشود ممکن است این معضل در آینده به بحرانی تبدیل شود که به سختی بتوان برای آن چاره اندیشی کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، افزود: به طور حتم اگر جوانان شغل و مسکن مناسب داشته باشند به صورت جدی به مقوله ازدواج و تشکیل خانواده ترغیب می شوند بنابراین اگر دولت بتواند زیر ساخت و بسترهای مناسب را برای ترغیب و تشویق ازدواج جوانان فراهم و مشکل بیکاری و مسکن جوانان را رفع نماید ازدواج آسان نیز به سهولت امکان پذیر خواهد بود.

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید جوانان را آماده پذیرش ازدواج کرد، تصریح کرد: جوانان باید پذیرش مسئولیت زندگی و تشکیل خانواده را داشته و با میل و رغبت باطنی به سمت ازدواج  و تحکیم بنیان خانواده گام بردارند نه اینکه به اجبار به ازدواج هایی روی بیاورند که در نهایت منجر به طلاق شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ قانون تسهیل ازدواج جوانان در سال ۸۴ در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید اما هم‌اکنون با گذشت یک دهه از تصویب آن هنوز در دستگاه‌های مسئول اجرایی نشده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet