خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/04/13 11:22:18
سرویس صحن
عباسی:

انتقاد از حرکت کند برای احیای تالاب انزلی/ اعتبارات به طور کامل تخصیص پیدا نکرده است

نماینده مردم رودسر در مجلس از حرکت کند برای احیای تالاب انزلی انتقاد کرد وگفت: متاسفانه اعتبارات احیای این تالاب به طور کامل اختصاص پیدا نکرده است.
انتقاد از حرکت کند برای احیای تالاب انزلی/ اعتبارات به طور کامل تخصیص پیدا نکرده است نماینده مردم رودسر در مجلس از حرکت کند برای احیای تالاب انزلی انتقاد کرد وگفت: متاسفانه اعتبارات احیای این تالاب به طور کامل اختصاص پیدا نکرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605100226769989.jpg انتقاد,از,حرکت,کند,برای,احیای,تالاب,انزلی/,اعتبارات,به,طور,کامل,تخصیص,پیدا,نکرده,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اسدالله عباسی در نشست علنی امروز (یکشنبه 13 تیر) مجلس شورای اسلامی پس از ارائه گزارش رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در استان گیلان گیاه سوگل آبی وارد تالاب‌های ما شده که تالاب هیرنگ در شهر رشت را خشک کرده و بیم آن می‌رود که به تالاب انزلی نیز سرایت پیدا کند، حال باید مشخص شود که اقدام سازمان حفاظت محیط زیست در این زمینه چیست.

نماینده مردم رودسر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: احیای تالاب انزلی از سال 82 شروع شده اما روند آن کند است، در حالی که قرار بود 90 میلیارد تومان به احیای آن اختصاص یابد، اما تنها 25 میلیارد تومان اختصاص یافته که درخواست پیگیری آن را داریم. همچنین بحث زباله‌ها و ساماندهی آن و شیرآبه‌هایی که وارد آب های سطحی می‌شوند، به ویژه پساب زباله‌های بیمارستانی به معضلی جدی تبدیل شده که باید تعیین تکلیف شود.

وی یادآور شد: حفاظت از جنگل ها و مراتع از موضوعاتی است که از رئیس سازمان محیط زیست می‌خواهیم گزارشی از اقدامات خود را ارائه دهد، این در حالی است که احیای جنگل‌ها و بهسازی آن باعث تغییرات اقلیمی می‌شود اما بی‌توجهی به آن باعث شده که در این زمان از سال گرمای طاقت‌فرسایی را شاهد باشیم.

عباسی با بیان اینکه باید موضوع بیماری‌هایی که برای ماهی‌های کفال پیش آمده رسیدگی شود، به موضوع محیط بانان نیز اشاره کرد و گفت: باعث تاسف است که در این زمینه قانون مشخصی وجود ندارد و لذا رئیس سازمان محیط زیست باید برای اصلاح قانون پیشنهادات خود را به مجلس ارائه کند، چرا که این افراد اگر تیراندازی نیز انجام دهند در دادگاه محکوم می‌شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet