هدر موبایل
1395/04/14 12:48:47
سرویس اقتصادی
خانه ملت از گرانی های کالاهای اساسی گزارش می دهد؛

گرانی بازار ماه رمضان باز هم مردم را غافلگیر کرد/ سفره کوچک تر مردم با گرانی ها درماه مبارک

گرانی های اخیر بازار ماه رمضان این روزها علاوه بر غافلگیری مردم سفره آنان را نیز بیش از پیش کوچک کرده است.
گرانی بازار ماه رمضان باز هم مردم را غافلگیر کرد/ سفره کوچک تر مردم با گرانی ها درماه مبارک گرانی های اخیر بازار ماه رمضان این روزها علاوه بر غافلگیری مردم سفره آنان را نیز بیش از پیش کوچک کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/73400.jpg گرانی,بازار,ماه,رمضان,باز,هم,مردم,را,غافلگیر,کرد/,سفره,کوچک,تر,مردم,با,گرانی,ها,درماه,مبارک Icana

خبرگزاری خانه ملت- گروه اقتصادی:گرانی، کاهش قدرت خرید، رکود و موضوعاتی از این دست که برای تک تک افراد جامعه این روزها ملموس است؛مسوولان بدون چاره اندیشی به راه خود ادامه می دهند،درحالی که دراین میان سفره مردم هر روز کوچک تر و حسرت های بر دل مانده بیشتر می شود.

برخی معتقدند تمرکز دولت برکاهش نرخ تورم و بی توجهی به نرخ رکود عامل اصلی گرانی های اخیر رخ داده در بازار است، برخی نیز معتقدند بی برنامگی عامل بروز مشکلات کنونی است؛اما دراین میان آنچه اهمیت دارد کاهش هر روزه قدرت خرید مردم به ویژه در ماه مبارک رمضان است.

شنیدن اخباری از گرانی بی سابقه مرغ، خرما، چای، هندوانه، برنج و غیره در ماه رمضان با وجود اینکه  برخی از مسئولان وعده کاهش قیمت ها را داده بودند؛نگرانی های عمده ای را برای مردم موجب شد تا جایی که برخی دیگر اقدام به خرید نمی کنند،البته این عدم تمایل به خرید ناشی از نبود نقدینگی نزد بسیاری از اقشار جامعه است.

علی اسدی 3406756/21/2016 1:26:42 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606100308742708_Thum.jpg
علی اسدی

 

اسدی: اهمال دستگاه های نظارتی در کنترل بازار/گرانی ها در ماه مبارک رمضان سفره مردم را کوچک کرده است

انتظار مردم از سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و سازمان تعزیرات برخورد با عوامل گرانی و ایجاد ثبات قیمتی در آن است،دراین میان علی اسدی –عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس- با اشاره به نابسامانی قیمت ها در بازار،گفت: هرچند دولت در کنترل تورم و کاهش آن موفق بوده؛اما نتوانسته در راستای کمک به کاهش نرخ رکود اقدامی انجام دهد.

نماینده مردم شهربابک در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه کاهش نرخ ها کالاهای اساسی در بازار ضرورتی کتمان ناپذیر است،افزود: بی توجهی به گرانی های اخیر به ویژه در ماه مبارک رمضان سفره مردم را کوچک کرده است.

 

گرانی در مقاطع خاصی از سال باید با برنامه ریزی دقیق کنترل شود

وی با تاکید براینکه گرانی در مقاطع خاصی از سال باید با برنامه ریزی دقیق کنترل شود، تصریح کرد: گرانی رخ داده در ماه رمضان، عید نوروز و اعیادی از این دست قابل قبول نیست؛زیرا دولت باید بداند که نداشتن برنامه دقیق در این راستا علت این گرانی ها است چراکه اتفاق خاصی در بازار رخ نداده است.

اسدی ،عدم تعادل عرضه و تقاضا را عاملی برای رشد قیمت ها خواند و تاکید کرد: دولت هرساله در ایام خاص سال با افزایش قیمت ها باعث غافلگیری مردم از گرانی ها را فراهم می کند.

وی با بیان اینکه دولت مکلف به تامین مایحتاج اساسی مردم است،افزود: نباید هزینه غفلت از نظارت ها را مردم بپردازند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: افت و خیزهای رخ داده در بازار کالاهای اساسی مردم دغدغه های بسیاری را برای آنان موجب شده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:دولت باید با برنامه ریزی دقیق هماهنگی لازم میان دستگاه های مختلف را برای کنترل قیمت ها انجام دهد.

باید دید نابسامانی های موجود دربازار تا چه زمانی تداوم خواهد داشت و دولت های مختلف بعد از شکست در تنظیم بازار برای هدفمند شدن قیمت کالاهای اساسی خواهد داشت.

بازار کالاهای اساسی که به شدت تحت تاثیر عرضه و تقاضا هستند هر روز به مسیری هدایت می شوند که در این میان نقش دلالان و واسطه ها روز به روز پررنگ تر شده و مشکلاتی را برای مردم ایجاد می کنند.

قاضی پور قاضی پور2003007/28/2012 3:18:35 PMhttp://media.icana.ir/Image/2012/07/23289_Thum.jpg
نادر قاضی پور در خانه ملت نادر قاضی پور در خانه ملت3406754/7/2014 2:04:42 PMhttp://media.icana.ir/Image/2014/04/65446_Thum.jpg
نادر قاضی پور در خانه ملت

 

قاضی پور: مردم به دنبال عامل اصلی گرانی ها هستند/گرانی های کالاهای اساسی در جیب تولیدکننده واقعی نمی رود

در این میان مطالبه جدی مردم از دستگاهای مسئول تنظیم بازار و برخورد قاطع با متخلفان این حوزه است تا به این ترتیب تامین مایحتاج ضروری زندگی برای آنان ممکن شود در این رابطه نادر قاضی پور –عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس- با تاکید برضرورت به دست گرفتن کنترل بازار از سوی دولت،گفت: مردم به دنبال عامل اصلی گرانی ها هستند تا این معضل هرچه سریعتر رفع شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه گرانی های اخیر موجود در بازار با روح اقتصاد مقاومتی در تضاد است، افزود: این گرانی های کالاهای اساسی در جیب تولیدکننده واقعی نمی رود،از این رو باید با کنترل بر رفتارها در بازار ،واسطه ها و دلالان را به اشد مجازات رساند.

 

گرانی امان مردم را بریده است

وی با تاکید براینکه گرانی امان مردم را بریده است،تصریح کرد:بی توجهی به این معضل هر روز مردم را با مشکلات عدیده ای مواجه می کند.

قاضی پور با بیان اینکه حمایت از تولید ملی می تواند با گرانی ها مقابله کند،تاکید کرد: الگوگیری دولت از تجربه های سال های گذشته در ایام مناسبتی می تواند کنترل قیمت ها در بازار را بیش از پیش به دست مسئولان بسپارد.

وی با تاکید براینکه ذخیره سازی مناسب راهکاری برای مقابله با رشد قیمت ها است،تصریح کرد: دولت هر ساله در ایام مناسبتی باید با ذخیره سازی مناسب از حجم نوسان قیمتی در بازار بکاهد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مجلس نسبت به هر نوع افزایش قیمتی حساس است، ادامه داد: در صورت لزوم جلسه ای با مسئولان برای چرایی گرانی های اخیر خواهیم داشت.

به گزارش خانه ملت؛تشدید موج گرانی در برخی از کالاها و خدمات در ایام ماه مبارک رمضان گرچه همخوانی چندانی با وعده های مسئولان برای تثبیت قیمت ها ندارد؛ولی به گفته عده ای از شهروندان کم فروشی و آب رفتن کیفیت محصولات مورد نیاز مردم نگرانی بسی بیشتری را برای آنان رقم زده است.

با وجود تمامی این دغدغه ها باید دید اقدام مسئولان چه خواهد بود،هر چند مطالبه جدی مردم ورود ضربتی دستگاه های نظارتی به حوزه کنترل بازار و برخورد قاطع با متخلفان است./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet