شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1395/04/19 12:13:42
سرویس اجتماعی
ابطحی:

مجلس دهم پیگیر وعده وزیر کشور مبنی بر ارایه لایحه ساماندهی اتباع بیگانه

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس با انتقاد از عدم ساماندهی اتباع بیگانه، گفت: در مجلس دهم وعده وزیر کشور مبنی بر ارایه لایحه ساماندهی اتباع بیگانه را پیگیری خواهیم کرد.
مجلس دهم پیگیر وعده وزیر کشور مبنی بر ارایه لایحه ساماندهی اتباع بیگانه نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس با انتقاد از عدم ساماندهی اتباع بیگانه، گفت: در مجلس دهم وعده وزیر کشور مبنی بر ارایه لایحه ساماندهی اتباع بیگانه را پیگیری خواهیم کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109051753561.jpg مجلس,دهم,پیگیر,وعده,وزیر,کشور,مبنی,بر,ارایه,لایحه,ساماندهی,اتباع,بیگانه Icana

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از مهاجرت های غیرقانونی اتباع بیگانه به کشور، افزود: از وظایف وزارت کشور ساماندهی اتباع بیگانه است این درحالی است که تاکنون عزم راسخی در وزارت کشور دیده نشده تا جلوی ورود اتباع غیرمجاز و اشتغال آنها گرفته شود.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: وجود اتباع بیگانه به ویژه اتباع فاقد مجوز، باعث شده ظرفیت اشتغال کشور گرفته شود و معضلاتی همچون اعتیاد، مواد مخدر، ایجاد ناامنی و برخی آسیب‌های اجتماعی را در سطح استان ها شاهد باشیم که متولی اصلی آن وزارت کشور است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: در خمینی شهر اصفهان بیش از 10 هزار نفر اتباع بیگانه وجود دارد که برخی ظرفیت‌های شهر را گرفته اند و متاسفانه علاوه بر وجود اتباع  افغان، به تازگی نیز اتباع پاکستانی به آنها افزوده شده اند.

وی با یادآوری مشکلات ناشی از حضور اتباع بیگانه، گفت: برخی از این افراد اقدام به تکدی‌گری می‌کنند که همین عامل باعث شده چهره شهر زشت شود و گاهی در میان تکدی گری ممکن است مواد مخدر نیز جا به جا کنند، همچنین برخی از این اتباع در خمینی شهر کارتن خواب هستند که این مسایل نه تنها باعث زشت شدن چهره شهر شده بلکه امنیت روانی جامعه را به خطر انداخته است.

ابطحی تاکید کرد: باید وزارت کشور اعلام کند که جایگاه ساماندهی اتباع بیگانه در برنامه ششم توسعه کجاست، ما به عنوان نماینده مردم باید به این موضوعات رسیدگی کنیم و از وزیر کشور درخواست کنیم تا توضیحات خود را نسبت به اقداماتی که تاکنون انجام شده گزارش دهند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس دهم، درباره وعده سه ماهه وزیر کشور در مجلس قبل، نسبت به ارایه لایحه ای پیرامون ساماندهی اتباع بیگانه و محقق نشدن آن، تصریح کرد: بدون شک در مجلس دهم این موضوع را پیگیری خواهیم کرد تا وزارت کشور این لایحه را هرچه سریعتر به مجلس ارایه کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، گفت: معضل حضور اتباع غیرمجاز محدود به خمینی شهر اصفهان نیست و متاسفانه این افراد در دیگر استان های کشور نیز معضلاتی را ایجاد کرده اند که به نظر می رسد باید نمایندگان با یک هم اندیشی این موضوع را بررسی کرده تا اگر نقص قوانین وجود دارد آن را اصلاح کرده و اگر هم نگهداری از مرزها نیازمند بودجه است نمایندگان تمهیداتی برای آن بیندیشیند زیرا ما به دنبال آن هستیم که این معضل به طور چشمگیری کاهش یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet