هدر موبایل
1395/04/19 13:02:02
سرویس اقتصادی
قاضی‌پور:

میزان و روند استرداد حقوق های غیرمتعارف به خزانه مشخص شود/ استقبال از نظارت موثر بر پرداخت ها در سه قوه

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با مثبت ارزیابی کردن رسیدگی به وضعیت پرداخت ها در سه قوه گفت: باید علاوه بر ارائه گزارش درخصوص حقوق های غیر متعارف،میزان دقیق حقوق ها و روند استرداد به خزانه نیز مشخص شود.
میزان و روند استرداد حقوق های غیرمتعارف به خزانه مشخص شود/ استقبال از نظارت موثر بر پرداخت ها در سه قوه عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با مثبت ارزیابی کردن رسیدگی به وضعیت پرداخت ها در سه قوه گفت: باید علاوه بر ارائه گزارش درخصوص حقوق های غیر متعارف،میزان دقیق حقوق ها و روند استرداد به خزانه نیز مشخص شود. https://cdn.icana.ir/d/019/65441.jpg میزان,و,روند,استرداد,حقوق,های,غیرمتعارف,به,خزانه,مشخص,شود/,استقبال,از,نظارت,موثر,بر,پرداخت,ها,در,سه,قوه Icana

نادر قاضی پور درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با تشکر از گزارش معاون اول رئیس جمهور درخصوص گزارش موضوع حقوق های غیرمتعارف گفت: باید علاوه بر ارائه گزارش میزان دقیق حقوق ها و روند استرداد به خزانه مشخص شود.

نماینده مردم ارومیه درمجلس شورای اسلامی ادامه داد:عدالت در پرداخت حقوق و مزایا باید درهر سطحی اعمال شود،درحال حاضر براساس گزارشات دریافتی برخی مدیران با دریافت های کلان و اخذ پاداش های سالانه و حق ماموریت سالانه، به چند میلیارد تومان می رسد که قابل قبول نیست.

این نماینده مردم درمجلس دهم،افزود:پرداخت های کلان به برخی مدیران درحالی انجام شده که حقوق ها در وزارت آموزش و پرورش به موقع پرداخت نمی شود و از مزایا دراین وزارتخانه خبری نیست که این تبعیض است و باید رسیدگی شود.

قاضی پور،افزود:باید وضعیت مالی تمامی شرکت هایی که دولت در آن شرکت سهامدار است،مورد بررسی قرار بگیرد.

 

ضرورت رسیدگی به وضعیت حقوق درشبه دولتی ها

وی ادامه داد:بسیاری از شرکت ها شبه دولتی هستند و مدیران شرکت هایی مانند شرکت های خودروسازی و هلدینگ های سازمان بازنشستگی از سوی دولت تعیین می شوند که باید به وضعیت پرداخت ها در این شرکت ها رسیدگی شود.

قاضی پور ،گفت:اینکه قوای مقننه و قضائیه نیز به موضوع وضعیت نحوه پرداخت حقوق ها در زیرمجموعه های خود نظارت داشته باشند قابل قبول است؛البته نباید فراموش کرد زیرمجموعه این دو قوه در مقایسه با قوه مجریه محدود است.

این نماینده مردم درمجلس دهم،افزود:مسئولان وزارت بهداشت و درمان عنوان میکنند حقوق های میلیاردی در این وزارتخانه پرداخت نشده که این موضوع با توجه به اخبار شنیده شده در این رابطه قابل تامل است و باید رسیدگی شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،افزود: باید رسیدگی ها به موضوع پرداخت حقوق ها و وام ها در تمامی سازمان ها بصورت جدی و موثر باشد و وزیر و مسئول هر وزارتخانه و هر سازمان باید دستورات لازم را در این رابطه صادر کنند.

گفتنی است؛گزارش کمیته ویژه ای که بعد از ابلاغ رئیس جمهوری و به دستور" اسحاق جهانگیری" به منظور بررسی همه جانبه مساله فیش های حقوقی،زمینه ها،ابعاد و موارد مختلف آن تشکیل شده بود،منتشر شد.این گزارش برای استحضار رئیس جمهوری، پاسخگویی مناسب به مطالبه اجتماعی و ساماندهی نظام پرداخت ها درهمه دستگاه های دولتی و عمومی تهیه شده،ضمن ریشه یابی موضوع، تصمیمات،راهکارهای کوتاه و بلند مدت،دستورالعمل هایی را به منظور مسدود شدن همه منافذ شکل‌گیری پرداخت‌های غیرمتعارف در همه دستگاه های دولتی و غیر دولتی، ارائه شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet