شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/02/19 13:51:00
سرویس سیاسی
آسیب‌های ثبت نام گسترده در انتخابات -1

ابطحی: ثبت نام داوطلبان غیرصالح وهن دموکراسی است

**عضو هیات رییسه کمیسیون سیاسیت داخلی و امور شوراهای مجلس شورای اسلامی ثبت نام داوطلبان غیرصالح برای انتخابات ریاست جمهوری را وهن دموکراسی توصیف کرد.

"محمد جواد ابطحی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، اظهار داشت: ما در هیچ جای دنیا نمی‌بینیم وضعیت بگونه‌ای باشد که هر فردی بدون احراز شرایط قانونی امکان ثبت نام برای انتخابات ریاست جمهوری را داشته باشد.

وی با بیان اینکه ضعف اصلی، نداشتن کارکرد حزبی در کشور است، افزود: متاسفانه ما احزاب متشکلی که در انتخابات تاثیرگذار باشند نداریم و کاندیداها از طریق سیستم حزبی هدایت نمی‌شوند اما با این وجود می‌توانیم با تدوین قوانین مناسب، جلوی این "بلبشوی انتخاباتی" که آبروی دموکراسی را می‌برد، بگیریم.

نماینده خمینی شهر خاطر نشان کرد: شرایط قید شده برای داوطلبان ریاست جمهوری در قانون اساسی شرایط حداقلی است اما با رعایت همین شرایط هم می‌توان این بی‌نظمی را کنترل کرد.

وی با تاکید براینکه مسئولان ستاد انتخابات نباید از هر فرد مراجعه کننده ثبت نام کنند، یادآور شد: ضروری است کارشناسانی در ستاد مستقر باشند و از داوطلبان، مدارک مورد نیاز را بخواهند و این مدارک را با شرایط مندرج در قانون اساسی مطابقت دهند و سپس اقدام به ثبت نام  آنها نمایند.

عضو کمیسیون سیاست داخلی و شوراها گفت: مجلس شورای اسلامی برای ساماندهی این مسئله، طرحی را با قید یک فوریت تهیه کرد که این طرح در شورای نگهبان رد شد و با اصرار مجلس به مجمع تشخیص مصلحت فرستاده شد. اما متاسفانه به هر دلیل هنوز تکلیف این طرح درمجمع روشن نشده است.

وی ابراز امیدواری کرد با هماهنگی وزارت کشور و شورای نگهبان بزودی شاهد تدوین نظام جامع انتخاباتی باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet