پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1395/04/20 13:24:41
سرویس فرهنگی
ابراهیمی :

دستگاه‌ها اگر نسبت به روند برگزاری کنسرت‌ها نظری دارند، از کانال وزارت فرهنگ وارد شوند

عضو هیأت رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است با اصلاح ماده ۲۰ آیین نامه اداره اماکن عمومی، متولی اصلی در زمینه صدور و لغو مجوز کنسرت‌ها مشخص و از موازی‌کاری در حوزه فرهنگی جلوگیری می‌شود.
دستگاه‌ها اگر نسبت به روند برگزاری کنسرت‌ها نظری دارند، از کانال وزارت فرهنگ وارد شوند عضو هیأت رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است با اصلاح ماده 20 آیین نامه اداره اماکن عمومی، متولی اصلی در زمینه صدور و لغو مجوز کنسرت‌ها مشخص و از موازی‌کاری در حوزه فرهنگی جلوگیری می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103679602288.jpg دستگاه‌ها,اگر,نسبت,به,روند,برگزاری,کنسرت‌ها,نظری,دارند،,از,کانال,وزارت,فرهنگ,وارد,شوند Icana

علیرضا ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اصلاح ماده 20 آیین نامه اداره اماکن عمومی توسط دولت یازدهم مبنی بر اینکه نیروی انتظامی در مورد کنسرت‌ها تنها درباره مسائل انتظامی و ترافیکی اظهارنظر کند، گفت: این اقدام موجب جلوگیری از موازی‌کاری در تصمیم‌گیری‌های فرهنگی می‌شود، از این رو مشخص شدن مرجع و متولی اصلی در این حوزه اتفاق مثبتی به حساب می‌آید.

نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همه باید تابع قانون در عرصه‌های مختلف باشند، اظهار کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دلیل ماهیت کاری خود، مرجع امور فرهنگی است لذا تصمیم‌گیری در این عرصه نیز باید بر عهده این نهاد باشد و نباید سایر دستگاه‌ها در کار یکدیگر دخالت کنند.

وی ضمن اشاره به اینکه موضوع لغو کنسرت‌ها توسط دستگاه‌های مختلف مانند نیروی انتظامی و غیره موجب تبلیغات منفی علیه کشورمان در شبکه‌های ماهواره‌ای شده بود، ادامه داد: با اصلاح ماده 20 آیین نامه اداره اماکن عمومی متولی اصلی در زمینه صدور و لغو مجوز کنسرت‌ها مشخص شد و دیگر شاهد سوءاستفاده شبکه‌های ماهواره‌ای نخواهیم بود از این رو باید از همکاری نیروی انتظامی در تأمین امنیت برگزاری کنسرت‌ها و تلاش در راستای شفافیت بیشتر قانون در این عرصه فرهنگی تقدیر کرد.

عضو هیأت رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر دستگاهی نسبت به موضوعی مانند روند برگزاری کنسرت‌ها نظری دارد نباید مستقیما اقدام به تصمیم‌گیری کند، خاطرنشان کرد: با اصلاح ماده 20 آیین نامه اداره اماکن عمومی متولی اصلی این حوزه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است از این رو باید با این دستگاه هماهنگی‌های لازم انجام شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، روز گذشته سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اصلاح ماده ۲۰ آیین‌نامه اداره اماکن عمومی خبرداد و گفت: از این پس، صرفا این وزارتخانه به ‌عنوان مرجع صدور یا لغو مجوز اجرای کنسرت‌ها محسوب می‌شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet