خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/04/21 09:20:38
سرویس اقتصادی
جعفرزاده ایمن آبادی:

کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی به شرط هدایت نقدینگی به سمت تولید/ بانک‌ها در راستای کاهش نرخ سود تسهیلات همکاری کنند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با تاکید براینکه باید کارهای درون گرای منتج به برون گرا مطابق با اقتصاد مقاومتی ازسوی بانک ها انجام شود،گفت: باید با کاهش نرخ تسهیلات هدایت تولید به چرخه گردش و رشد اقتصادی را منجر شویم.
کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی به شرط هدایت نقدینگی به سمت تولید/ بانک‌ها در راستای کاهش نرخ سود تسهیلات همکاری کنند عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با تاکید براینکه باید کارهای درون گرای منتج به برون گرا مطابق با اقتصاد مقاومتی ازسوی بانک ها انجام شود،گفت: باید با کاهش نرخ تسهیلات هدایت تولید به چرخه گردش و رشد اقتصادی را منجر شویم. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109160525815.jpg کاهش,نرخ,سود,سپرده‌های,بانکی,به,شرط,هدایت,نقدینگی,به,سمت,تولید/,بانک‌ها,در,راستای,کاهش,نرخ,سود,تسهیلات,همکاری,کنند Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با اشاره به مصوبه شورای پول و اعتبار درخصوص کاهش نرخ سود بانکی،گفت:حجم بالای نقدینگی مشکل بزرگی که در دولت های مختلف گریبان گیر کشور کرده و دولت ها دریک مقطعی تدبیر کردند؛با افزایش سود سپرده نقدینگی را از جامعه جمع کنند که این اقدام از جهاتی مثبت اما از جهاتی مشکلات بسیار برای اقتصاد رقم زد.

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه لحاظ کردن سود تولید حداکثر ٥ درصد و در بهترین شکل سود سپرده گذاری ٢٧ درصد به هدایت نقدینگی به سمت بانک ها منجر شده بود، افزود: هیچ آدم عاقلی سود چندین برابری راحت را به زحمت بسیار کار تولیدی عوض نمی کند؛از این رو به مرور زمان فرار سرمایه از بخش تولید را شاهد بودیم.

وی با تاکید بر اینکه انتظار ما از بانک ها در شرایط فعلی همکاری در راستای کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی همسو با نرخ سود بانکی است، تصریح کرد: با توجه به بحث خروج از رکود،ورود مواد اولیه به داخل،بازشدن سوئیفت و گردش بین المللی اقتصاد مقاومتی ما هم تکلیف درون گرا و برون گرا دارد.

 

کاهش نرخ سود سپرده های بانکی به شرط هدایت نقدینگی به سمت تولید 

جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد:بنابراین باید کارهای درون گرای منتج به برون گرا مطابق با اقتصاد مقاومتی ازسوی بانک ها انجام شود یعنی باید تولید را به چرخه گردش هدایت کنیم؛از این رو باید جاذبه های اقدام به کار تولیدی بیشتر شود.

این نماینده مردم درمجلس دهم،با تاکید برضرورت افزایش جاذبه ها و انگیزه های تولید،گفت:کاهش نرخ سود سپرده های بانکی با شرط هدایت نقدینگی به سمت تولید مفید است.

وی ادامه داد: باید ریل گذاری برای هزینه کرد منابع مالی در بخش تولید صورت بگیرد؛درغیر این صورت این منابع وارد سفته بازی خواهد شد.

این نماینده مردم درمجلس دهم،تاکید کرد:سود تسهیلات باید همسو با نرخ سودسپرده ها کاهش یابد تا توفیق حاصل شود.

عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی،یادآور شد:کاهش نرخ تسهیلات می تواند تولید را با صرفه اقتصادی بالا رونق دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet