خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1388/02/19 14:30:00
سرویس سیاسی
آسیب‌های ثبت نام گسترده در انتخابات -2

نوروزی: مجمع‌تشخیص‌مصلحت تکلیف اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری را سریع‌تر مشخص کند

**عضو کمیسیون سیاست داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: مجمع تشخیص مصلحت با تعیین تکلیف هر چه سریع‌تر طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری، به وظیفه تاریخی خود عمل کند.

"حسن نوروزی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با انتقاد از نبود سازو کار مناسب جهت ثبت نام از داوطلبان ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: وقتی ما برای داوطلبان انتخابات شورای شهر، شرایط و ضوابطی در نظر می‌گیریم چگونه می‌توانیم برای داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری که شخص اول مملکت پس از رهبری و پیشانی نظام را تعیین می‌کند، شرایط دقیقی تعیین نکنیم.

نماینده رباط کریم افزود: مجلس شورای اسلامی برای نظام دادن به این وضعیت که هر فردی با هر شرایطی در ستاد انتخابات حاضر شده و برای ریاست جمهوری ثبت نام می‌کند، طرحی با قید یک فوریت تهیه و تنظیم کرد و در آن شرایط دقیق‌تری برای داوطلبان ریاست جمهوری تعریف کرد که این طرح پس از رد شدن در شورای نگهبان و اصرار مجلس بر نظر سابق خود به مجمع تشخیص مصلحت ارسال شد.

عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراها خاطرنشان کرد: این نوع ثبت نام گسترده از داوطلبان و پخش گزارش‌های تلویزیونی از این وضعیت، چیزی جز به سخره گرفتن نظام نیست.

نوروزی با انتقاد از علکرد رسانه‌ها در این زمینه گفت: متاسفانه صدا و سیما و برخی دیگر از رسانه‌ها با به تصویر کشیدن این حرکت وهن‌آمیز، ستاد انتخابات را به تفرجگاهی تبدیل کرده‌اند.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر، ثبت نام بی قاعده از همه داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری و سپس عدم تایید صلاحیت آنها در شورای نگهبان، از بعد بین المللی آسیب‌هایی را به وجه نظام وارد می‌کند و می‌تواند بهانه‌ای برای تبلیغ علیه ما به دست بیگانگان بدهد.

نماینده رباط کریم در پایان تاکید کرد: امیدواریم مجمع تشخیص مصلحت نظام، هرچه سریع‌تر به وظیفه تاریخی خود در این زمینه عمل کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet