خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/04/26 14:29:27
سرویس اجتماعی
جاسمی:

خطرات گرد وغبار از آسیب‌های شیمیایی دوران جنگ کمتر نیست/ شهروندان استان‌های غربی چشم انتظار تدبیر دولت

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس با بیان اینکه نگاه به حل معضل گرد وغبار باید اورژانسی باشد، گفت: اثرات گردو غبار از آسیب های شیمیایی دوران جنگ کمتر نیست.
خطرات گرد وغبار از آسیب‌های شیمیایی دوران جنگ کمتر نیست/ شهروندان استان‌های غربی چشم انتظار تدبیر دولت نماینده مردم کرمانشاه در مجلس با بیان اینکه نگاه به حل معضل گرد وغبار باید اورژانسی باشد، گفت: اثرات گردو غبار از آسیب های شیمیایی دوران جنگ کمتر نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105530709295.jpg خطرات,گرد,وغبار,از,آسیب‌های,شیمیایی,دوران,جنگ,کمتر,نیست/,شهروندان,استان‌های,غربی,چشم,انتظار,تدبیر,دولت Icana

 سیدقاسم جاسمی در گفت  وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت گردو غبار در استان کرمانشاه و دیگر استان‌های درگیر مرزی، گفت: اگرچه در شرایط فعلی رسیدگی به وضعیت گرد وغبار نگاه اورژانسی را می‌طلبد اما برای رفع دایمی این مشکل باید کانون‌های داخلی و خارجی گرد و غبار  را شناسایی و با یک حرکت کارشناسی شده در جهت مقابله با این پدیده وارد عمل شد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای  اسلامی، با بیان اینکه هم اکنون استان‌های مرزی همچون ایلام، کرمانشاه و خوزستان از گرد وغبار آسیب‌های شدیدی دیده‌اند، ادامه داد: خطرات گرد وغبار از آسیب‌های شیمیایی‌های زمان جنگ کمتر نیست تنها تفاوت این است که مواد شیمیایی اثرات فوری داشته اما اثرات  گردو غبار در بلند مدت  پدیدار می شود.

جاسمی با تاکید بر ضروت تامین اعتبارات برای مقابله با ریزگردها، گفت: با وجود اینکه 17 الی 18 سال است که مردم کرمانشاه و سایر استان‌های مرزی  درخواست حل معضل ریزگردها را دارند اما همچنان اقدام موثری صورت نگرفته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: گردو غبار علاوه بر مختل کردن زندگی روزمره شهروندان استان های مرزی بر وضعیت تولید محصولات کشاورزی نیز تاثیر گذاشته است، گرد و غبار یک موضوع ملی است بنابراین نگاه ها به رفع این معضل نیز باید کلان باشد، در این زمینه خسارات وارده به کشاورزان باید در قالب بیمه کشاورزی پرداخت شود./

پایان پیام
 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet