هدر موبایل
1395/04/27 10:46:38
سرویس اقتصادی
هاشمی:

کوله برها به دنبال ضربه زدن به اقتصاد کشور نیستند/ مناطق آزاد بیش از حد نیاز کالا وارد می کنند

عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه مناطق آزاد بیش ازحد نیاز کالا وارد می کنند،گفت: اجرای اقتصاد مقاوتی باید به سمت اقتصاد دریامحور حرکت کند و از قاچاق های سازمان یافته و کانتینری جلوگیری شود.
کوله برها به دنبال ضربه زدن به اقتصاد کشور نیستند/ مناطق آزاد بیش از حد نیاز کالا وارد می کنند عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه مناطق آزاد بیش ازحد نیاز کالا وارد می کنند،گفت: اجرای اقتصاد مقاوتی باید به سمت اقتصاد دریامحور حرکت کند و از قاچاق های سازمان یافته و کانتینری جلوگیری شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106934040419.jpg کوله,برها,به,دنبال,ضربه,زدن,به,اقتصاد,کشور,نیستند/,مناطق,آزاد,بیش,از,حد,نیاز,کالا,وارد,می,کنند Icana

حسین هاشمی تختی نژاد درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه کوله برها به دنبال ضربه زدن به اقتصاد کشور نیستند،گفت:درحال حاضر قاچاق در کشور به دو شکل انجام می شود،نخستین نوع به شکل سازمان یافته،کلان و کانتیری است که باید با آن مبارزه کرد و نوع دیگر قاچاق توسط مرزنشین ها برای تامین معیشت است.

نماینده مردم بندرعباس،قشم،ابوموسی،حاجی آباد،خمیر در مجلس شورای اسلامی،باتاکید براینکه اولویت نخست باید مبارزه با قاچاقچیان سازمان یافته باشد،افزود:مناطق آزاد درافزایش قاچاق کالا تاثیرداشته اند و دراین مناطق بیش از اندازه مورد نیاز کالا وارد منطقه شده و به داخل کشور وارد می شوند.

 

اجرای اقتصادمقاومتی باید به سمت اقتصاد دریامحور حرکت کند

هاشمی تختی نژاد،ادامه داد:برای مبارزه با قاچاق باید معیشت مرزنشینان و جزیره نشینان تامین شود،همچنین برخورد جدی با قاچاق سازمان یافته انجام شود.

وی با بیان اینکه اجرای اقتصادمقاومتی باید به سمت اقتصاددریامحور حرکت کند،یادآور شد:با آموزش به مردم این مناطق و ارائه تسهیلات به آنها باید به نحو مطلوب از مرز دریایی کشور استفاده کرد.

 

باید در تعرفه های گمرکی تجدیدنظر انجام شود

هاشمی با اشاره به جزایر مناسب در مرزهای دریایی جنوب کشور،افزود:صنعت گردشگری و توریسم دراین جزایر باید فعال شود و بتوان از اقصی نقاط دنیا توریسم جذب این جزایر کرد.

عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه باید در تعرفه های گمرکی تجدیدنظر انجام شود،تصریح کرد:تجارت منطقی بر اساس چارچوب های تعیین شده و جلوگیری از خروج ارز باید سرلوحه تجارت کشور قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet