ایام محرم 1398
1388/02/20 12:28:00
سرویس صحن

بروجردی: مجلس مرکز مردم سالاری است

**رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس مرکز مردم سالاری و کانون ضدیت با هرگونه استبداد و دیکتاتوری است.

"علاءالدین بروجردی" اولین ناطق جلسه علنی روز یکشنبه گفت: به همه کسانی که امروز در عرصه انتخابات خود را در معرض آزمون دیگری برای رأی ملت ایران قرار داده‌اند یادآوری می‌کنم که نمایندگان مجلس پس از رأی ملت به شما باید در مورد دولت نظر بدهند و با تصویب برنامه و بودجه به عنوان دو رکن اساسی مدیریت اجرایی کشور عملا مقدرات دولت را رقم بزنند.

وی افزود: با توجه به این واقعیت‌های مهم، مجلس یکی از عوامل اصلی در موفقیت دولت‌ها و آرامش کشور است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با تصریح بر اینکه مطالبی که برخی در رابطه با دیکتاتوری مجلس می‌گویند و یا می‌نویسند بدون تردید سخنی گزاف است، تاکید کرد: مجلس مرکز مردم سالاری و کانون ضدیت با هرگونه استبداد و دیکتاتوری است.

بروجردی در ادامه انتخابات ریاست جمهوری را عرض اندام ملی برای نمایش اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و یادآور شد: حضور آحاد ملت در پای صندوق‌های رأی، اضافه بر اینکه یک وظیفه اسلامی و ملی است گام مهمی در جهت تعیین سرنوشت کشور نیز هست.

وی افزود: بنابراین ملت ایران با حضور در پای صندوق‌های رأی این اقتدار را در برابر دیدگان جهانیان به نمایش خواهند گذاشت.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شأن نظام و ملت ایران به کارگیری ادبیاتی از طرف داوطلبین مسئولیت مدیریت کشور که متناسب با این جایگاه والا است باید باشد.

وی تخطئه دیگران و خروج از دایره منطق و ادبیات منطقی را نشانه ضعف و نه قدرت عنوان کرد و گفت: انتظار می‌رود همه کسانی که در این رابطه در صحنه حضور دارند و طرفداران آن‌ها این قواعد مهم را رعایت کنند.

عضو فراکسیون اصولگرایان در ادامه خاطرنشان کرد: اصولگرایان امروز در برابر یک آزمون مهم تاریخی قرار دارندکه امید است با اتحاد و انسجام یک بار دیگر شایستگی رأی اعتماد مردم را نشان دهند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مسئله فعالیت هسته‌ای ایران عملا سیاست‌های آمریکا و اتحادیه اروپا در قبال جمهوری اسلامی ایران گره خورده است، تاکید کرد: مجموعه این کشورها باید این واقعیت مهم را درک کرده و به آن عمل کنند که زمان سخن گفتن از تعلیق غنی‌سازی گذشته است و مجلس نیز بارها نشان داده که در دفاع از منافع ملی بسیار جدی است.

وی ادامه داد: مجلس دولت را موظف کرده است که 20 هزار مگابایت انرژی هسته‌ای تولید کند.

بروجردی با خاطرنشان کردن اینکه همه این واقعیت‌ها زمینه تفاهم میان ایران و کشورهای 1+5 را آماده کرده است ابراز امیدواری کرد این مجموعه این فرصت تاریخی را از دست ندهند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به دولت آمریکا توصیه کرد که سیاست چماق و هویج دولت بوش را برای همیشه بایگانی کند و براساس واقعیت های موجود سخن بگوید.

وی همچنین به موضع دولت انگلیس در این زمینه اشاره و تصریح کرد: متأسفانه در این زمینه نقش انگلیس همچنان تخریبی و خصمانه است و دولت باید متناسب با این سیاست خصمانه با انگلیس تعامل کند.

بروجردی همچنین با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه گفت: در این زمینه توجه دبیر کل سازمان ملل را به مصاحبه وی پس از بازدید از غزه جلب می‌کنم، وی در این مصاحبه اشاره کرده بود که جنایات صهیونیست‌ها جنایات جنگی است بنابراین تغییر این نظر با فشار صهیونیست‌ها و آمریکا تأسف‌بار و غیر قابل قبول است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet