هدر موبایل
1395/04/27 16:04:42
سرویس اجتماعی
ناصری نژاد:

هدررفت میلیاردها تومان اعتباری که صرف احداث سد گتوند شد/ سد به هیچ وجه قابل بهره برداری نیست

نماینده مردم شادگان در مجلس با انتقاد از معضلات زیست محیطی استان خوزستان، گفت: متاسفانه با وجود صرف میلیاردها تومان برای احداث سد گتوند اما اکنون مشخص شد این سد در کوه نمک احداث شده و قابل بهره برداری نیست.
هدررفت میلیاردها تومان اعتباری که صرف احداث سد گتوند شد/ سد به هیچ وجه قابل بهره برداری نیست نماینده مردم شادگان در مجلس با انتقاد از معضلات زیست محیطی استان خوزستان، گفت: متاسفانه با وجود صرف میلیاردها تومان برای احداث سد گتوند اما اکنون مشخص شد این سد در کوه نمک احداث شده و قابل بهره برداری نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109552857251.jpg هدررفت,میلیاردها,تومان,اعتباری,که,صرف,احداث,سد,گتوند,شد/,سد,به,هیچ,وجه,قابل,بهره,برداری,نیست Icana

مجید ناصری نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از وضعیت زیست محیطی استان خوزستان، افزود: متاسفانه تصمیماتی برای بهبود وضعیت زیست محیطی این استان اتخاذ شده که به مرور زمان نه تنها مشکلی را رفع نکرده بلکه معضلات جدی محیط زیستی را برای اهالی خوزستان پدید آورده است.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به عنوان مثال میلیاردها تومان برای احداث سد گتوند هزینه شد اما اکنون مشخص شد این سد در کوه نمک احداث شده و قابل بهره برداری نیست و اکنون آب شوری به دست آمده که هیچ کس نمی داند باید با این آب شور چه کند؟

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: از سویی دیگر طرحی به عنوان نیشکر را با هزینه زیادی در خوزستان اجرایی کردند که بر اساس آن زمین های مستعد کشاورزی را اختصاص به این طرح دادیم درحالی که اکنون مشاهده می کنیم که طرح نیشکر ورشکسته شده است.

وی یادآور شد: طرح نیشکر نیاز به مصرف آب زیادی دارد درحالی که در وضعیت کویری و کم آبی استان خوزستان نباید صدها مترمکعب آب به این طرح اختصاص داد.

ناصری نژاد تاکید کرد: اجرای چنین طرحی، ضررهای زیست محیطی زیادی دارد و باعث تخریب زمین‌ها شده به طوریکه موجب از بین رفتن تالاب شادگان شده و منطقه را آلوده کرده است.

نماینده مردم شادگان در مجلس دهم، تاکید کرد: در برهه‌ای از زمان اعلام شد که آب خوزستان بیش از مقدار مورد نیاز است و باید برای آن سد ایجاد کرد، به همین جهت سدهای زیادی احداث شد که همین عامل سبب کم شدن آب رودخانه ها، خشک شدن تالاب ها و کاهش ورودی به دریاها شد در نتیجه زمین های مرطوب و سبز تبدیل به کویر شد که این ها خود به منبع ریزگرد تبدیل شد.

وی تصریح کرد: متاسفانه به جهت دود ناشی از فعالیت پالایشگاه نفت، فولاد و پتروشیمی باران‌های اسیدی بر سر مردم می بارد که سلامتی مردم را به خطر می اندازد؛ از سویی دیگر زمانی دریای خوزستان که از هندیجان تا آبادان را در بر می‌گیرد محل صید ماهی بود اما اکنون ماهی وجود ندارد و اگر هم ماهی وجود داشته باشد آلوده است زیرا بسیاری از فاضلاب های صنعتی به دریا سرریز شده اما کسی این معضلات را پیگیری نکرده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت اجرای طرح‌های کارشناسی، گفت: متاسفانه به دلیل اینکه نگاه کارشناسی به طرح های اجرا شده در استان خوزستان وجود نداشته هم اکنون شاهد مشکلات جدی در این استان هستیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet