هدر موبایل
1395/04/27 20:27:54
سرویس اقتصادی
باستانی جلسه امروز کمیسیون صنایع و معادن را تشریح کرد:

توضیحات مدیرعاملان ایران خودرو و سایپا در خصوص قراردادهای جدید خودرویی

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در تشریح جلسه امروز کمیسیون متبوع خود گفت:مدیرعاملان ایران خودرو و سایپا در خصوص قراردادهای جدید خودرویی و میزان مشارکت و صادرات در این قراردادها توضیح دادند.
توضیحات مدیرعاملان ایران خودرو و سایپا در خصوص قراردادهای جدید خودرویی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در تشریح جلسه امروز کمیسیون متبوع خود گفت:مدیرعاملان ایران خودرو و سایپا در خصوص قراردادهای جدید خودرویی و میزان مشارکت و صادرات در این قراردادها توضیح دادند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607102587549915.jpg توضیحات,مدیرعاملان,ایران,خودرو,و,سایپا,در,خصوص,قراردادهای,جدید,خودرویی Icana

سعید باستانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح جلسه امروز کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت:در نشست امروز مدیران شرکت های خودروسازی سایپا و ایران خودرو، و همچنین رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع حضور یافتند.

نماینده مردم تربیت حیدریه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه گزارش مدیران شرکت های خودروسازی در جلسه امروز کمیسیون ارائه شد، افزود: مدیران شرکت های خودروسازی سایپا و ایران خودرو عنوان کردند که در سال گذشته از وضعیت بحرانی عبور کرده اند و به طور نسبی شرایط بهبود یافته است و همچنین انتظاراتی در خصوص تامین اعتبار و منابع مالی داشتند.

بر اساس اظهارات معظمی هزینه های سربار هر خودرو معادل 5 میلیون تومان است

باستانی ادامه داد:بر اساس اظهارات معظمی رئیس هیأت عامل سازمان گسترش و نوسازی هزینه های سربار هر خودرو معادل 5 میلیون تومان است و افزایش تعداد نیروها در گذشته به صورت یک پکیج فله ای و بیش از 3 هزار نیرو در یک مقطعی وارد شرکت های خودروسازی شدند که به افزایش هزینه های سربار مننتهی شده است.

وی با اشاره به اقدامات پیش روی خودروسازان اظهار کرد:در خصوص ساخت موتورهای جدید و قراردادهای جدید با شرکت سیتروئن و پژو توضیحاتی در جلسه ارائه شد و همچنین نحوه قراردادهای مشارکتی در جلسه تشریح شد.

وزارت صنایع تاکید کرده که در قراردادهای مشارکتی 30 درصد از محصولات باید صادر شود

باستانی افزود:وزارت صنایع تاکید کرده که در قراردادهای مشارکتی درصد خاصی توسط شرکت خودروسازی خارجی باید مشارکت شود که معادل 50 درصد است و 30 درصد از محصولات باید صادر شود.

وی با بیان اینکه قراردادهای مذکور در حال انعقاد است و ایران خودرو در این زمینه اقداماتی انجام داده است، ادامه داد:اعضای کمیسیون نظرات خود را در خصوص خودروسازی کشور بیان کردند که می توان به بحث قراردادها و نحوه کاهش هزینه های سربار، خودروهای نسل جدید مانند خودروهای برقی هیبریدی، کیفیت خودرو و رقابتی بودن و صادرات آن، اثر تحریم ها و راهکارها برای مقابله با آن، استفاده از ظرفیت تحقیقاتی و شرکت های دانش بنیان مطرح شد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:معظمی توضیحاتی در خصوص اظهارات نمایندگان داد و مقرر شد در جلسات بعدی موضوعات پیگیری شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet