آغاز هفته وحدت
1395/04/28 10:47:17
سرویس سیاسی
کاظمی با اشاره به افشاگری روزنامه ایندیپندنت:

حکومت های غربی با یک مشت دلار توسط ریاض تطمیع شدند

نایب رئیس اول کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: اسناد فاش شده درباره ریاست عربستان بر شورای حقوق بشر نشان داد که حکومت های غربی همراه با سازمان ملل متحد با یک مشت دلار در مقابل کشتار هزاران انسان بی گناه تطمیع شده اند.
حکومت های غربی با یک مشت دلار توسط ریاض تطمیع شدند نایب رئیس اول کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: اسناد فاش شده درباره ریاست عربستان بر شورای حقوق بشر نشان داد که حکومت های غربی همراه با سازمان ملل متحد با یک مشت دلار در مقابل کشتار هزاران انسان بی گناه تطمیع شده اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103889188877.jpg حکومت,های,غربی,با,یک,مشت,دلار,توسط,ریاض,تطمیع,شدند Icana

محمد کاظمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، گفت : ریاست سعودی بر شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، رویکرد نهادهای مدعی حقوق بشری را به یک نمایش طنز تبدیل کرده است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در واکنش به اسناد فاش شده در رابطه با حمایت حکومت های غربی از عربستان در شورای حقوق بشر و حذف ریاض از لیست سیاه گفت: حکومت های غربی همراه با سازمان ملل متحد با یک مشت دلار در مقابل کشتار هزاران انسان بی گناه تطمیع شده اند.

وی در ادامه گفت: عربستان سعودی یکی از بدترین پیشینه ها را در زمینه حقوق بشر در جهان داراست. رژیم سعودی برای زنان هیچ حقی قائل نیست و آنها را به طور سیستماتیک از حق زندگی محروم کرده است.

نایب رئیس اول کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تصریح کرد: عربستان به عنوان بزرگ ترین ناقض حقوق بشر و حامی اصلی گروه های تروریستی تاکنون هزاران نفر را با عناوین مختلف به خاک و خون کشانده است. این حقیقت که این کشور هم اکنون عضو شورای حقوق بشر است از نظر بین المللی مایه شرم است.

وی با اشاره به تهاجم سعودی علیه مردم یمن گفت: بمباران مردم و غیرنظامیان یمن توسط جنگنده های سعودی در حقیقت جنایت جنگی است که باید مورد یپیگرد قضایی قرار گیرد اما سعودی ها ژست حقوق بشری در سازمان ملل اتخاز می کنند.

کاظمی گفت: گزارش روزنامه ایندیپندنت درباره همراهی بریتانیا در پروژه نمایشی حقوق بشری عربستان یک رسوایی بزرگ برای لندن است.

گفتنی است ، براساس گزارش روزنامه ایندیپندنت و اسناد دیپلماتیکی منتشر شده نشان می دهد انگلیس در روند توافق مخفیانه برای انتخاب اعضای شورای حقوق بشرسازمان ملل نقش داشته است.

این شورای پنج نفره با نفوذ، متقاضیان را از سراسر جهان برای ایفای نقش کارشناسی در کشورهایی انتخاب می کند که سازمان ملل متحد در آنها دستورالعمل های حقوق بشری دارد./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet