ایام محرم 1398
1395/05/01 09:46:43
سرویس اجتماعی
دهقان:

ضرورت اصلاحات ریشه‌ای در حوزه مبارزه با مواد مخدر/ اقدامات در مبارزه با مواد مخدر کافی نبوده است

عضو کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس با تاکید بر اینکه اقدامات انجام شده در جهت مبارزه با مواد مخدر تاکنون موفقیت مناسبی نداشته است، گفت: به طور حتم باید اصلاحات ریشه‌ای در حوزه مبارزه با مواد مخدر صورت گیرد.
ضرورت اصلاحات ریشه‌ای در حوزه مبارزه با مواد مخدر/ اقدامات در مبارزه با مواد مخدر کافی نبوده است عضو کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس با تاکید بر اینکه اقدامات انجام شده در جهت مبارزه با مواد مخدر تاکنون موفقیت مناسبی نداشته است، گفت: به طور حتم باید اصلاحات ریشه‌ای در حوزه مبارزه با مواد مخدر صورت گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/75573.jpg ضرورت,اصلاحات,ریشه‌ای,در,حوزه,مبارزه,با,مواد,مخدر/,اقدامات,در,مبارزه,با,مواد,مخدر,کافی,نبوده,است Icana

محمد دهقان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص ضرورت بازنگری در قانون مبارزه با مواد مخدر، گفت: تصمیم گیری یا حتی صحبت کردن راجع به بحث مواد مخدر باید با دقت بسیاری انجام شود، همچنین هر اقدامی دراین حوزه باید در قوای کشور یعنی قوه مقننه و قضاییه به دلیل درگیری با این موضوع و قوه مجریه به جهت فعالیت ستاد مبارزه با مواد مخدر با هماهنگی سه قوه صورت گیرد.

نماینده مردم طرقبه و چناران درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه  طرح موضوعات مختلف در حوزه بازنگری درقوانین مبارزه با مواد مخدر تنها درحد نظر است، افزود: البته هرطرحی دراین زمینه نیز تا پایان کار به طور حتم دچار تغییرات بسیاری می شود، بنابراین درحال حاضر نمی توان گفت که چه اتفاقی در قوانین مبارزه با مواد مخدر خواهد افتاد.

وی با بیان اینکه تاکنون اقدامات در جهت مبارزه با مواد مخدر کافی نبوده است، تصریح کرد: متاسفانه جمعیت معتادان و زندانیان مواد مخدر افزایش پیدا کرده است.

دهقان ادامه داد: اگر چه افرادی که با جان و حیثیت مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران بازی می کنند حقشان ممکن است اعدام باشد، اما اعدام این افراد تنها یک بعد موضوع است؛ زیرا فردی که دارای خانواده است در صورت اعدام آسیب اجتماعی بسیاری را به وجود می آورد که آثار و خطراتی برای کشور خواهد داشت، بنابراین مجموعه ای ازاین موارد حکایت از آن دارد که قوانین فعلی دراین زمینه پاسخگو نیست.

این نماینده مردم درمجلس دهم با تاکید براینکه راه حل ها درجهت مبارزه با مواد مخدر باید از یک اجماع نظر نسبی برخوردار باشد، تصریح کرد: نظر این است که باید اصلاحات ریشه ای و کلی درحوزه مبارزه با مواد مخدر رخ دهد، یعنی درصورت همکاری قوای 3 گانه و همراهی کارشناسان می توان مشکلات حوزه مواد مخدر را حل کرد و مسئله مواد مخدر را به گونه دیگری مدیریت کرد.

دهقان با بیان اینکه با مدیریت صحیح حوزه مواد مخدر می توان تعداد معتادان را کاهش داد، گفت: همچنین می توان با اتخاذ راهکارهایی  افراد گرفتار شده درحوزه اعتیاد را تحت کنترل قرار داد، یا حتی زمینه ای را به وجود آورد که این افراد به سلامت به جامعه بازگردند؛ همچنین در صف اعدامی های مواد مخدر تجدید نظر شود.

وی درخصوص ارتقاء ستاد مبارزه با مواد مخدر به یکی از معاونت های قوه قضاییه یا مجریه، گفت: این موضوع بحثی فرعی است و شاید خیلی اهمیت نداشته باشد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هیچ نهاد و سازمان مرتبط با مواد مخدر نمی تواند نسبت به این موضوع بی توجه باشد و قوای 3 گانه درگیر این موضوع هستند، البته قانون گذاری درخصوص مواد مخدر در سالیان خیلی گذشته در مجمع تشخیص انجام شده است؛ اما از سال گذشته مجمع راه را برای قانونگذاری دراین حوزه توسط مجلس بازگذاشته است، بنابراین راه قانونی برای مجلس دراین حوزه باز است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون شوراها درباره بازنگری در قانون مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه در حال حاضر مقدمات کار فراهم شده و با کمک مرکز پژوهش‌های مجلس کار آغاز شده است، گفت: در بازنگری قانون مبارزه با مواد مخدر پیشنهاد دادیم ستاد مبارزه با مواد مخدر در حد یکی از معاونت‌های قوه قضائیه یا مجریه ارتقا یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet