شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1395/04/29 11:10:17
سرویس فرهنگی
چنارانی با اشاره به پیگیری مطالبه تجمع‌کنندگان مقابل مجلس:

وزارت آموزش‌وپرورش برای معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران شرایط ویژه درنظرمی‌گیرد

عضو فراکسیون زنان مجلس با اشاره به تجمع حق‌التدریسان و آموزشیاران نهضت‌سوادآموزی در روبه‌روی مجلس گفت: آقای فانی قول دادند برای استخدام آن‌ها شرایط ویژه‌ای درنظر گرفته شود.
وزارت آموزش‌وپرورش برای معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران شرایط ویژه درنظرمی‌گیرد عضو فراکسیون زنان مجلس با اشاره به تجمع حق‌التدریسان و آموزشیاران نهضت‌سوادآموزی در روبه‌روی مجلس گفت: آقای فانی قول دادند برای استخدام آن‌ها شرایط ویژه‌ای درنظر گرفته شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105698265420.jpg وزارت,آموزش‌وپرورش,برای,معلمان,حق‌التدریس,و,آموزشیاران,شرایط,ویژه,درنظرمی‌گیرد Icana

هاجر چنارانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به حضور خود میان تجمع‌کنندگان حق‌التدریس و آموزشیار نهضت سوادآموزی که دو روز متوالی در مقابل مجلس جمع شده‌اند، گفت: برخی از تجمع‌کنندگان می‌گویند به مدت 2 تا 8 سال به صورت حق‌التدریس و آموزشیار نهضت سوادآموزی در آموزش و پرورش فعالیت کرده‌اند اما وزیر آموزش و پرورش، روز گذشته توضیح داد که برای تمامی نیروهای حق‌التدریسی آزمون استخدامی برگزار شده و واجدان شرایط استخدام شده‌اند و این معترضان احتمالا مشغولان به کار از سال 90 به بعد هستند.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزیر آموزش و پرورش معتقد است اگر در میان معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی تجمع‌کننده، افرادی هستند که سابقه آن‌ها به قبل از سال 90 باز می‌گردد باید در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنند. البته قول داد که برای آن‌ها شرایط ویژه‌ای درنظر گرفته شود و نگاه مساعدی نسبت به استخدام آن‌ها به وجود آید اما برای استخدام افرادی که از سال 90 به بعد وارد کار شده‌اند هنوز برنامه‌ای وجود ندارد.

وی با بیان اینکه وزارت آزموش و پرورش تا آخر امسال، 10 هزار نیرو استخدام می‌کند، گفت: به گفته آقای فانی، آموزش و پرورش برای فرزندان فرهنگیان، نیروهای حق‌التدریس و نهضت سوادآموزی شرکت‌کننده در آزمون استخدامی این وزارتخانه شرایط ویژه قائل خواهد شد.

این نماینده تأکید کرد: باید بررسی شود که این معترضان چند سال سابقه کار دارند و آیا مشمول استخدامی‌های قبل از سال 90 می‌شوند یا خیر.

چنارانی با اشاره به وضعیت نیروهای حق‌التدریس و نهضت سوادآموزی از سال 90 به بعد نیز، توضیح داد: این افراد بیشتر به صورت پروژه‌ای کار می‌کردند و حتی قرارداد ساعتی و موقت نیز نداشتند به همین دلیل شامل قوانین استخدامی نمی‌شوند مثلا به‌ازای آموزش هر نفر مبلغی را دریافت می‌کردند.   

عضو کمیسیون امنیت ملی در مجلس با بیان اینکه از معترضان خواستم که نمایندگان خود را جهت حضور در جلسات بررسی این موضوع معرفی کنند، افزود: به اجتماع‌کنندگان قول داده شد نماینده مردم در خانه ملت به درخواست‌های آن‌ها رسیدگی کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جمعی از معلمان حق‌التدریس و آموزشیار نهضت سوادآموزی صبح امروز دراعتراض به عدم استخدام از سوی وزارت آموزش‌وپرورش، برای دومین روز متوالی مقابل مجلس تجمع کردند.

گفتنی است؛ سال گذشته نیز تعدادی از معلمان حق‌التدریس بارها مقابل مجلس تجمع کردند که نمایندگان برای پیگیری مطالبات آنها طرحی یک فوریتی تهیه کردند تا وضعیت استخدامی معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در کمیسیون‌های آموزش و اجتماعی مجلس بررسی شود،. این طرح در دست بررسی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet