ولادت امام موسی کاظم (ع)
1395/04/29 18:15:06
سرویس سیاسی
ظریف در گفتگوی اختصاصی با خانه ملت:

برجام اوباما را موظف به وتوی مصوبات کنگره می‌کند

وزیر امور خارجه با بیان اینکه طرح‌های کنگره آمریکا برای نگران کردن دنیا در تعامل با ایران است، گفت: آنها قصد دارند تعامل با ایران را در چشم دنیا هزینه‌بر جلوه دهند در حالی‌که این طرح‌ها در سنا تصویب نشده و در صورت تصویب اوباما موظف به وتوی آن طبق برجام است.
برجام اوباما را موظف به وتوی مصوبات کنگره می‌کند وزیر امور خارجه با بیان اینکه طرح‌های کنگره آمریکا برای نگران کردن دنیا در تعامل با ایران است، گفت: آنها قصد دارند تعامل با ایران را در چشم دنیا هزینه‌بر جلوه دهند در حالی‌که این طرح‌ها در سنا تصویب نشده و در صورت تصویب اوباما موظف به وتوی آن طبق برجام است. https://cdn.icana.ir/d/019/106413.jpg ,برجام,اوباما,را,موظف,به,وتوی,مصوبات,کنگره,می‌کند Icana

محمدجواد ظریف در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه حرکت های کنگره آمریکا عموما تبلیغاتی بوده و برای نگران کردن دنیا برای تعامل با ایران است، گفت: آنها می دانند این طرح ها در مجلس سنا تصویب نخواهد شد و اگر تصویب شود رئیس جمهور آمریکا موظف است طبق برجام آنها را وتو کند با این حال آنها قصد ایجاد این فضای روانی را دارند که کار کردن با جمهوری اسلامی هزینه‌بر است که البته ما هم این سیاست را پیش می گیریم که خلاف آن را ثابت کنیم.

وزیر امور خارجه کشورمان درخصوص اقدامات اخیر کنگره آمریکا در تصویب طرح‌هایی علیه ایران، یادآور شد: تمام اقدامات کنگره علیه ایران تبلیغاتی است و ما به دولت آمریکا این موضوع را یادآور می شویم که باید طبق تعهد خود عمل کنند و اجازه ندهند مصوبات کنگره مانع اجرای این تعهدات شود.

وی همچنین درخصوص جلسه امروز (سه شنبه، 29تیرماه) با اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان داشت: این نخستین حضور من در جلسه کمیسیون امنیت ملی بعد از تشکیل مجلس دهم بود لذا بیشتر به معارفه اختصاص یافت  و راجع به وضعیت منطقه، دیپلماسی اقتصادی و برجام صحبت شد.

وزیر امور خارجه در پایان در خصوص گزارش سه ماهه این وزارتخانه در خصوص برجام خاطرنشان کرد: این گزارش در موعد مقرر یعنی روز 26 تیرماه به مجلس داده شد که بعد از مطالعه نمایندگان درخصوص آن بحث و بررس صورت خواهد گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet