هدر موبایل
1395/05/04 11:37:08
سرویس اقتصادی
شریعت نژاد تاکیدکرد:

صادرات مرکبات نیازمند دیپلماسی و بازار پایدار صادراتی

نماینده مردم تنکابن،رامسر و عباس‌آباد در مجلس با بیان اینکه صادرات مرکبات نیازمند دیپلماسی و بازار پایدار صادراتی است،گفت:کانتینرهای صادراتی یکی از نیازهای اساسی صادرات مرکبات در کشور به شمارمی آید.
صادرات مرکبات نیازمند دیپلماسی و بازار پایدار صادراتی نماینده مردم تنکابن،رامسر و عباس‌آباد در مجلس با بیان اینکه صادرات مرکبات نیازمند دیپلماسی و بازار پایدار صادراتی است،گفت:کانتینرهای صادراتی یکی از نیازهای اساسی صادرات مرکبات در کشور به شمارمی آید. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100125643544.jpg ,صادرات,,مرکبات,نیازمند,دیپلماسی,و,بازار,پایدار,صادراتی Icana

شمس الله شریعت نژاد درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت صادرات مرکبات،گفت: با توجه به اینکه در استان های  شمالی کشور جزو استان های مرزنشین  محسوب  می شویم و با توجه به داشتن بندر و فرودگاه باسهولت می توان محصولات  کشاورزی از جمله مرکبات را با یک برنامه ریزی اصولی صادر کرد.

پرتقال فاسد 3406754/23/2016 11:02:33 AMhttp://media.icana.ir/Image/2016/04/201604106981599558_Thum.jpg
پرتقال فاسد

 

صنایع تبدیلی نیاز اساسی محصولات کشاورزی از جنس مرکبات/ بازار مقصد مرکبات ایرانی در صادرات باید مشخص شود

نماینده مردم تنکابن،رامسر و عباس‌آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما باید در راستای تعاملات تجاری با کشورهای همسایه  در زمینه  صادرات مرکبات به دنبال  بازار پایدار باشیم،تصریح کرد:باید روند صادرات درگام نخست تسهیل شود و سپس کانتینرهای سردخانه دار برای نگهداری و صادرات مرکبات درنظرگرفته شود تا محصول با شرایط بهینه صادر  شود.

وی با بیان اینکه صنایع تبدیلی نیاز اساسی محصولات کشاورزی از جنس مرکبات  به شمارمی آیند،افزود:متاسفانه دولت ها در زمینه محصولات باغی اقدامات کارآمدی انجام نداد و این درحالی است که باید در فضای دیپلماسی کشاورزی تاکتیک های اقتصادی لحاظ شود تا ما  بتوانیم با شناسایی بازارهای بین المللی،مرکبات باکیفیت ایرانی  را به ریل صادرات بفرستیم.

نماینده  مردم تنکابن،رامسر و عباس‌آباد درمجلس با بیان اینکه امکان توسعه چندبرابری باغات  مرکبات درکشور محیا  است،گفت:ما باید بازار مقصد مرکبات ایرانی را درامر صادرات مشخص کنیم و این امر نیازمند دیپلماسی و بازاریابی موثر است. 

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه مرکبات  به نوعی میوه تره باری  است،یادآورشد: مرکبات را می توان از مرزهای دریایی با کانتینر سرد خانه  دار به سهولت صادر کرد./

پایان پیام

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet