ایام محرم 1398
1395/05/04 13:19:15
سرویس اجتماعی
لطفی:

عملکرد ضعیف دستگاه‌ها به افزایش آسیب‌های اجتماعی دامن زده/ مدیریت واحدی در حوزه آسیب‌های اجتماعی وجود ندارد

عضو کمیسیون اجتماعی، تشکیل هرنوع سازمانی برای مدیریت آسیب های اجتماعی را نیازمند مصوبه مجلس دانست.
عملکرد ضعیف دستگاه‌ها به افزایش آسیب‌های اجتماعی دامن زده/ مدیریت واحدی در حوزه آسیب‌های اجتماعی وجود ندارد عضو کمیسیون اجتماعی، تشکیل هرنوع سازمانی برای مدیریت آسیب های اجتماعی را نیازمند مصوبه مجلس دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201607106872281442.jpg عملکرد,ضعیف,دستگاه‌ها,به,افزایش,آسیب‌های,اجتماعی,دامن,زده/,مدیریت,واحدی,در,حوزه,آسیب‌های,اجتماعی,وجود,ندارد Icana

حسن لطفی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص مصوبه شورای اداری استان تهران مبنی بر تشکیل سازمانی در جهت مدیریت و ساماندهی آسیب های اجتماعی زیر نظر وزارت کشور، گفت: تشکیل هرسازمانی در دولت نیازمند مصوبه مجلس است یعنی دولت به تنهایی دراین خصوص نمی تواند وارد عمل شود؛ زیرا تا زمانی که اعتبارات مورد نیاز برای فعالیت این سازمان تامین نشود امکان تشکیل آن هم وجود نخواهد داشت.

نماینده مردم رزن درمجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دستگاه های متعددی درحوزه آسیب های اجتماعی فعالیت می‌کنند، افزود: برای ساماندهی و مدیریت آسیب‌های اجتماعی نیاز به تشکیل سازمان جدید نیست بلکه باید بخش‌های مرتبط با آسیب‌های اجتماعی در سازمان های مختلف را در یک مجموعه مستقل گرد هم آورد تا مدیریت آن را بر عهده گیرند.

وی با تاکید بر اینکه تشکیل سازمان نوپای مجزا برای مدیریت آسیب های اجتماعی ضرورتی ندارد، تصریح کرد: درحال حاضر نهادهایی مانند بهزیستی، کمیته امداد، هلال احمر و ستاد مبارزه با مواد مخدر درخصوص کاهش آسیب های اجتماعی فعالیت می کنند، بنابراین تشکیل یک سازمان جدید درکنار این نهادها نه تنها در مدیریت ساماندهی آسیب های اجتماعی موفق نخواهد بود بلکه بارمالی بسیاری نیز به دولت تحمیل می کند.

لطفی با اشاره به اینکه باید با تعامل و همکاری دولت و کمیسیون اجتماعی مجلس از موازی‌کاری‌ها میان دستگاه‌ها برای کاهش آسیب‌های اجتماعی جلوگیری شود، گفت: باید با تفکیک نیروهای موجود فعال در حوزه آسیب‌های اجتماعی و تجمیع آنها در مجموعه‌ای واحد به کاهش آسیب های اجتماعی رسیدگی کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه تشکیل هر نوع سازمان در حوزه آسیب های اجتماعی باید با نظر کمیسیون اجتماعی باشد، گفت: باید با ترکیبی از نیروهای موجود در دستگاهای متولی و تشکیل یک سازمان مستقل از افزایش آسیب های اجتماعی جلوگیری کرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نبود یک مدیریت واحد در حوزه آسیب های اجتماعی، تصریح کرد: متاسفانه درحال حاضر دستگاه‌های متعدد با دیدگاه های مختلف در حوزه آسیب‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند این در حالی است که اگر یک مدیریت واحد و علمی دراین زمینه فعالیت کند می توان به کاهش آسیب های اجتماعی امیدوار بود؛ هرچند که عملکرد ضعیف دستگاه‌ها به افزایش آسیب های اجتماعی دامن زده است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در جلسه چندی پیش شورای عالی اداری مصوب شد؛ سازمانی برای مدیریت و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی زیرنظر وزیر کشور تشکیل شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet