هدر اصلی
1395/05/04 14:51:02
سرویس اقتصادی
قره خانی تاکید کرد:

ضرورت مدیریت خاموشی هااز سوی وزارت نیرو/ بخش خصوصی برای توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر آمادگی دارد

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت مدیریت خاموشی های برق از سوی وزارت نیرو گفت:بخش خصوصی برای توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر و اصلاح شبکه برق آمادگی لازم را دارد، اما بوروکراسی اداری در وزارت نیرو مانع راه شده است.
ضرورت مدیریت خاموشی هااز سوی وزارت نیرو/ بخش خصوصی برای توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر آمادگی دارد سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت مدیریت خاموشی های برق از سوی وزارت نیرو گفت:بخش خصوصی برای توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر و اصلاح شبکه برق آمادگی لازم را دارد، اما بوروکراسی اداری در وزارت نیرو مانع راه شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103432808313.jpg ضرورت,مدیریت,خاموشی,هااز,سوی,وزارت,نیرو/,بخش,خصوصی,برای,توسعه,نیروگاه,های,تجدیدپذیر,آمادگی,دارد Icana

اسدالله قره خانی درگفت وگو باخبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با اشاره به افزایش خاموشی ها در روزهای اخیر ،گفت:مسئولان وزارت نیرو و توانیر دراین خصوص اظهارنظر کرده اند که در روزهای اخیر میزان تولید و مصرف برق سر به سر شده است.

نماینده مردم علی آبادکتول درمجلس شورای اسلامی،با تاکید برتوسعه نیروگاه های تولید برق کشور،افزود:از آنجا که بین تولید و مصرف برق توازن وجود ندارد؛ خاموشی رخ می دهد.هرساله باید حدود 5هزار مگاوات برای تولید برق و ساخت نیروگاه جدید سرمایه گذاری شود که متاسفانه این هدف عملیاتی نشده است و به خودی خود سبب کمبود برق شده است.

 

وزارت نیرو سرمایه گذاری برای توسعه نیروگاه ها و تولید برق را افزایش دهد

قره خانی با بیان اینکه با فعال شدن کارخانه هایی که در رکود به سر می برند،میزان خاموشی ها افزایش می یابد،ادامه داد:اگر در فصل پاییز و زمستان این کارخانه ها رونقی دوباره بگیرند،با توجه به کاهش دما و به تناسب آن کاهش مصرف برق حجم خاموشی ها کمتر می شود.

وی با اشاره به افزایش دما در روزهای اخیر،یادآور شد:با مدیریت مصرف باید جلوی خاموشی ها گرفته شود و وزارت نیرو سرمایه گذاری ها برای توسعه نیروگاه ها و تولید برق را افزایش دهد.

 

صنعت برق صنعت برق3406756/28/2014 6:29:55 PMhttp://media.icana.ir/Image/2014/06/73232_Thum.jpg
صنعت برق

 

انتقاد از عدم افزایش بهره وری در نیروگاه های برق

قره خانی با انتقاد از عدم افزایش بهره وری در نیروگاه های برق،افزود:دراین بخش باید به سمت سیکل ترکیبی، سرمایه گذاری در سیکل ترکیبی و افزایش بهره وری توربین ها حرکت می کردیم که متاسفانه اقدامات خوبی صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه در زمینه اصلاح شبکه اقدامات ناچیزی صورت گرفته است،ادامه داد: شبکه توزیع برق با استانداردادهای اصلاح شبکه جهت جلوگیری از تلفات فاصله دارد و همچنین درخطوط انتقال مشکلاتی وجود دارد.

 

تاکید قانون بر گسترش نیروگاه های کوچک مقیاس در کشور/بخش خصوصی برای توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر آمادگی دارد

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به تاکید قانون برگسترش نیروگاه های کوچک مقیاس در کشور بیان کرد:قانون وزارت نیرو را مکلف کرده که به سراغ احداث نیروگاه های کوچک با مقیاس 50 مگاواتی در شهرک های صنعتی،کارخانه های فولاد و سیمان و کارخانه هایی که مصرف زیادی دارند، تاکید کرده است.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با انتقاد از بوروکراسی اداری و انتقباضی در وزارت نیرو،تصریح کرد:بخش خصوصی برای توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر و اصلاح شبکه برق آمادگی لازم را دارد و مجلس مجوز قانونی آن را صادر کرده؛اما وزارت نیرو اراده ای در این زمینه ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet