هدر موبایل
1395/05/06 09:29:17
سرویس اقتصادی
خادمی:

وزارت نفت از تولیدکنندگان تجهیزات نفتی حمایت کند/ سازندگان داخلی به دنبال رانت نیستند

عضوکمیسیون انرژی مجلس، با بیان اینکه وزارت نفت باید با ایجاد سازوکاری مشخص در پی تقویت سازندگان کالا و دیگر فناوری‌های صنعت نفت درکشور باشد،گفت:ایران باید با رقابتی کردن قیمت و کیفیت درساخت تجهیزات نفتی بازار ساخت آن را درمنطقه اختیار بگیرد.
وزارت نفت از تولیدکنندگان تجهیزات نفتی حمایت کند/ سازندگان داخلی به دنبال رانت نیستند عضوکمیسیون انرژی مجلس، با بیان اینکه وزارت نفت باید با ایجاد سازوکاری مشخص در پی تقویت سازندگان کالا و دیگر فناوری‌های صنعت نفت درکشور باشد،گفت:ایران باید با رقابتی کردن قیمت و کیفیت درساخت تجهیزات نفتی بازار ساخت آن را درمنطقه اختیار بگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/51503.jpg وزارت,نفت,از,تولیدکنندگان,تجهیزات,نفتی,حمایت,کند/,سازندگان,داخلی,به,دنبال,رانت,نیستند Icana

هدایت الله خادمی درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت،با بیان اینکه حمایت از ساخت تجهیزات صنعت نفت، یکی از موارد تاثیرگذار در مسیر تحقق سیاست های اقتصادمقاومتی است،گفت: وزارت نفت باید با ایجاد سازوکاری مشخص درپی تقویت سازندگان کالا و دیگر فناوری های صنعت نفت در کشور باشد،تا درآینده ای نزدیک با بهره برداری مناسب بتوان کالا و تجهیزات صنعت نفت را در کشور به دیگر نقاط دنیا صادر کرد.

نماینده مردم ایذه و باغملک درمجلس شورای اسلامی،با اشاره به اینکه یکی از انتظارهای بخش خصوصی در دوره پساتحریم نیز این است که به ساخت داخل بویژه درحوزه صنعت نفت توجه شود،افزود:در قراردادهای میان ایران و دیگر کشورها باید بحث ارتقای توان داخلی مورد توجه قرار گیرد تا به بخش خصوصی زیانی وارد نشده و ساخت تجهیزات نفتی به نقطه مطلوب دست یابد.

 

ایران باید بازار ساخت تجهیزات صنعت نفت در منطقه را در اختیار بگیرد

خادمی با بیان اینکه ایران باید بازار ساخت تجهیزات صنعت نفت درمنطقه دراختیار بگیرد،ادامه داد:برای رسیدن به  این هدف، باید به قیمت و کیفیت رقابتی در ساخت تجهیزات دست یابیم،همچنین سازندگان ایرانی از آخرین فناوری‌های روز دراین زمینه بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به اینکه تولیدکالا باید براساس سه مولفه کیفیت،زمان و قیمت صورت گیرد،ادامه داد: امروزه سه مولفه مدیریت زمان، قیمت و کیفیت درساخت تجهیزات صنعت نفت به خوبی لحاظ می‌شود،به طوری که سازندگان ما این زمینه را برای رقابت در عرصه جهانی را دارند.

سکوی نفتی دکل نفتی سکوی نفتی دکل نفتی34067510/22/2014 3:56:38 PMhttp://media.icana.ir/Image/2014/10/82674_Thum.jpg
سکوی نفتی دکل نفتی

 

سازندگان داخلی تجهیزات صنعت نفت به دنبال گرفتن هیچ رانتی نیستند/مهندسان توانمندداخلی می توانند بسیاری از نیازهای صنعت نفت را تامین کنند

خادمی با بیان اینکه سازندگان تجهیزات صنعت نفت به دنبال گرفتن هیچ رانتی نیستند و تنها درخواست آنها ایجاد یک شرایط کاملاً برابر بین سازندگان ایرانی و شرکت‌های سازنده خارجی برای رقابت است، افزود: ساخت تجهیزاتی که مزیت اقتصادی برای کشور داشته باید در اولویت تولید قرار گیرد،مهندسان توانمندداخلی می توانند بسیاری از نیازهای صنعت نفت را تامین کنند و  امروز سکوهای بزرگ نفتی با توان داخلی احداث می شود.

عضوکمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:فرصت سوزی از دید سازندگان تجهیزات نفتی یعنی اینکه از ظرفیت های تولید برای ارزش افزوده ملی به خوبی استفاده نشود و در واقع ارز حاصل از استحصال نفت خام از کشور خارج شود و برای سایر کشورها ایجاد شغل و ثروت کند؛به جای اینکه برای ایرانی ها این فرصت ایجاد شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet