آغاز امامت اما زمان (عج)
1395/05/06 12:16:18
سرویس سیاسی
کاظمی:

رژیم آل خلیفه درحال سبقت از آپارتاید است

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با انتقاد از روند محاکمه شیخ عیسی قاسم گفت: سلب تابعیت معترضان بحرینی موضوعی بی سابقه است که حکومت نژادپرست آپارتاید نیز سبقت گرفته است.نکته مضحک اینجاست که محاکم بحرینی به شکلی ناخواسته خود را فاقد صلاحیت می کنند.
رژیم آل خلیفه درحال سبقت از آپارتاید است نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با انتقاد از روند محاکمه شیخ عیسی قاسم گفت: سلب تابعیت معترضان بحرینی موضوعی بی سابقه است که حکومت نژادپرست آپارتاید نیز سبقت گرفته است.نکته مضحک اینجاست که محاکم بحرینی به شکلی ناخواسته خود را فاقد صلاحیت می کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103889188877.jpg رژیم,آل,خلیفه,درحال,سبقت,از,آپارتاید,است Icana

محمد کاظمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: رژیم آل خلیفه با رویکردی دیکتاتوری و توسل به خشونت تلاش می کند اعتراضات مردمی این کشور را سرکوب نماید. حکومتی که براساس موازین دموکراسی قدرت را کسب کرده باشد برای حفظ تاج و تخت دست به هرکاری می زند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سیستم قضایی و حقوقی محاکم بحرین از اصول اولیه حقوق بشری محروم هستند که این موضوع ظلمی مضاعف برای مردم این کشور است.دادگاه های غیرعلنی به محلی برای صدور حکم شکنجه تبدیل شده اند.

وی در ادامه گفت: سلب تابعیت معترضان بحرینی موضوعی بی سابقه است که حکومت نژادپرست آپارتاید نیز سبقت گرفته است.نکته مضحک اینجاست که محاکم بحرینی به شکلی ناخواسته خود را فاقد صلاحیت می کنند.

در همین حال، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل در واکنش به محاکمه شیخ عیسی قاسم روحانی عالی‌قدر بحرین گفت: طرح محاکمه شیخ عیسی قاسم رهبر دینی بحرین اقدامی گستاخانه است.

وی افزود: حکومت بحرین اگر از تاریخ درس نگیرد و خطاهای خود را تکرار کند بی‌تردید زیان خواهد کرد. حاکمان بحرین به‌جای اتکای به اجانب باید به مردم خود بیندیشند.

امیرعبداللهیان تأکید کرد: تهران هیچ دخالتی در امور بحرین ندارد اما از دموکراسی و آزادی بیان و حقوق بشر در منطقه و بحرین حمایت می‌کند.

معاون سابق عربی و آفریقای وزیر امور خارجه با بیان اینکه راهکار در بحرین صرفاً سیاسی است، گفت: آزادی شیخ علی سلمان از حبس غیرقانونی و حفظ حرمت آیت الله عیسی قاسم و توقف اقدامات امنیتی مقدمه ضروری حل سیاسی در بحرین است.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet