هدر موبایل
1395/05/06 14:09:03
سرویس اقتصادی
امیری خامکانی:

تکلیف وزارت نفت استفاده از تجهیزات تولید داخل است/ دولت با ارائه تسهیلات از تولیدکنندگان تجهیزات نفتی حمایت کند

عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس، با بیان اینکه وظیفه وزارت نفت استفاده از تجهیزات نفتی تولیدات داخل است، گفت:وزیر نفت بر استفاده از تولیدات داخل تاکید داشته،بنابراین باید شرکت های زیرمجموعه وزارت نفت نیز اصل استفاده از تولیدات داخل را رعایت کنند.
تکلیف وزارت نفت استفاده از تجهیزات تولید داخل است/ دولت با ارائه تسهیلات از تولیدکنندگان تجهیزات نفتی حمایت کند عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس، با بیان اینکه وظیفه وزارت نفت استفاده از تجهیزات نفتی تولیدات داخل است، گفت:وزیر نفت بر استفاده از تولیدات داخل تاکید داشته،بنابراین باید شرکت های زیرمجموعه وزارت نفت نیز اصل استفاده از تولیدات داخل را رعایت کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201603108162213595.jpg تکلیف,وزارت,نفت,استفاده,از,تجهیزات,تولید,داخل,است/,دولت,با,ارائه,تسهیلات,از,تولیدکنندگان,,تجهیزات,نفتی,حمایت,کند Icana

حسین امیری خامکانی درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت،با اشاره به تلاش های صورت گرفته در راستای حمایت از تولید تجهیزات نفتی در داخل کشور ،گفت:درمجلس روش های متعددی برای حمایت از ساخت تجهیزات داخلی نفتی صورت گرفته که شامل تشکیل کمیته حمایت از ساخت تولیدات داخلی درمجلس و همچنین تنظیم احکامی در بودجه های سنواتی و برنامه های توسعه کل کشور می شود.

نماینده مردم زرند و کوهبنان درمجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه سازندگان تجهیزات نفتی باید در رقابت با تولیدکنندگان خارجی 3 مقوله تعیین کنده کیفیت،زمان و قیمت را رعایت کنند، افزود:صنعت نفت به دلیل حساسیت بالا نیازمند تولیدات باکیفیت است که حتی نقص در یک قطعه می تواند اثرات زیانباری برای کشور به همراه داشته باشد.

 

هر کالای تولید داخل باید از لحاظ قیمتی با کالای مشابه خود توان رقابت داشته باشد

امیری خامکانی با اشاره به ضرورت حفظ اصل مزیت اقتصادی در تولیدات ساخت داخل،ادامه داد:در دنیای اقتصاد رقابت سنگین و سخت است، اما تولیدکنندگان داخل باید این راه سخت را با حمایت دولت پشت سر بگذارند و هرکالای تولید داخل باید از لحاظ قیمتی با کالای مشابه خود توان رقابت داشته باشد.

وی،یادآورشد:میادین مشترک باید هرچه سریع تر راه اندازی شوند و هرمیدانی حتی یک روز زودتر راه اندازی شود،منابع کشور را افزایش داده و مشکلی از تامین گاز و نفت کشور را حل می کند و اجازه نمی دهد که سهم ایران از منابع موجود در میادین مشترک توسط کشور همسایه استفاده شده و از بین برود.

 

سکوی نفتی دکل نفتی سکوی نفتی دکل نفتی34067510/22/2014 3:57:07 PMhttp://media.icana.ir/Image/2014/10/82676_Thum.jpg
سکوی نفتی دکل نفتی

 

مجلس برای حمایت از تولیدکنندگان تجهیزات نفتی به وزارت نفت توصیه هایی داشته است

امیری خامکانی با بیان اینکه وظیفه وزارت نفت استفاده از تجهیزات نفتی تولیدات داخل است،افزود:وزیرنفت براستفاده از تولیدات داخل و حمایت از تولیدکنندگان داخلی تاکید کرده است،بنابراین باید شرکت های زیرمجموعه وزارت نفت نیز به اصل استفاده از تولیدات داخل عمل کنند که عمل کردن به آن نیازمند همدلی و همکاری است.

وی با اشاره به حاکمیت شرایط رکودی برکشور ،ادامه داد:باید با ارائه تسهیلات به قطعه سازان تجهیزات نفتی و تزریق نقدینگی به بخش های تولیدی از تولیدکنندگان حمایت کرد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس،تصریح کرد:مجلس برای حمایت از تولیدکنندگان تجهیزات نفتی به وزارت نفت توصیه هایی داشته و دراین راستا حمایت های لازم را انجام خواهد داد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet