هدر موبایل
1395/05/06 12:46:24
سرویس اقتصادی
تابش:

بررسی مجدد لایحه اصلاحیه بودجه می تواند کشور را از تنگنا خارج کند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با بیان اینکه بررسی مجدد لایحه اصلاحیه بودجه در مجلس برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور لازم است،گفت:با تصویب نرخ ارز در دفاتر تهاتر بدهی دولت به بانک مرکزی و متعاقبا بدهی بانک های عامل به بانک مرکزی برای تسهیل وام دهی صورت می پذیرد.
بررسی مجدد لایحه اصلاحیه بودجه می تواند کشور را از تنگنا خارج کند عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با بیان اینکه بررسی مجدد لایحه اصلاحیه بودجه در مجلس برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور لازم است،گفت:با تصویب نرخ ارز در دفاتر تهاتر بدهی دولت به بانک مرکزی و متعاقبا بدهی بانک های عامل به بانک مرکزی برای تسهیل وام دهی صورت می پذیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109479801843.jpg بررسی,مجدد,لایحه,اصلاحیه,بودجه,می,تواند,کشور,را,از,تنگنا,خارج,کند Icana

محمدرضا تابش در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه زیر سوال بردن اصلاحیه بودجه با برخی الفاظ از جمله تناقض داشتن پیشنهادات مطرح شده در آن از سوی دولت،گفت:بازکردن دست بانک ها برای تسهیلات دهی به واحدهای تولیدی و بیرون آوردن کشور از رکود یکی از موارد دیده شده در این لایحه است.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه در بحث تسهیل وام دهی دولت معتقد به پرداخت بدهی خود به بانک مرکزی است، افزود: با تصویب نرخ ارز در دفاتر تهاتر بدهی دولت به بانک مرکزی و متعاقبا بدهی بانک های عامل به بانک مرکزی برای تسهیل وام دهی صورت می پذیرد.

 

تسهیل وام دهی بانک ها مورد تاکید دولت در اصلاحیه بودجه

وی با بیان اینکه بسیاری از بانک ها به علت بدهی های دولت به آن ها قدرت وام دهی ندارند، تصریح کرد: لایحه اصلاحیه بودجه 95 کل کشور در پی تسهیل وام دهی بانک ها با تصویه بدهی دولت به سیستم مالی کشور بود تا به این ترتیب اقتصاد مقاومتی محقق شود.

تابش ادامه داد:یکی از پایه های تحقق اقتصادمقاومتی،فعال کردن سیستم بانکی کشور است و با تصویه بدهی های دولت به بانک مرکزی واحدهای تولیدی راه اندازی می شود.

این نماینده مردم درمجلس دهم،با اشاره به بخش دیگری از لایحه اصلاحیه بودجه، افزود:انتشار اوراق قرضه موضوع دیگر دیده شده در این لایحه است که با انتشار آن  رکود کشور به شدت کاهش یافته واحدهای تولیدی در شرف احیا قرار می گیرد.

 

ارایه خدمات بهتر بیمه ای به بیمه شونده ها مورد تاکید دولت است

تابش گفت:بخش دیگر دیده شده در لایحه اصلاحیه بودجه، بیمه سلامت بود که تاثیر بسیاری در ارایه خدمات مطلوب تر به بیمه شونده ها، پرداخت مطالبات و بدهی بیمه ها به پزشکان و آزمایشگاه ها است.

 

مجرم شناختن دولت در پی عدم حذف برخی یارانه بگیران قابل قبول نیست

وی با بیان اینکه در بودجه تکالیفی برای دولت درنظر گرفته شده که در توان دولت نیست،افزود: به طور مثال مجرم شناخته شدن دولت در بحث عدم حذف بخشی از یارانه بگیران قابل قبول نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم،ادامه داد:دولت می گوید تا حد توان به حذف یارانه بگیران توانمند اقدام خواهد کرد،اما اگر در انجام این کار به دلایل عدیده موفق نشد نباید مجرم شناخته شود.

 

بودجه دفاعی کشور و بحث امنیتی آن خط قرمز همه ما است

تابش با اشاره به بخش دیگری از لایحه اصلاحیه بودجه گفت:بخش دیگر در رابطه با بودجه دفاعی کشور بود، بودجه دفاعی بیشتر ماهیت سیاسی دارد و تاکنون نیز تامین شده است.

وی ادامه داد:اگر بودجه دفاعی کشور تامین نشده بود،امروز ایران نمی توانست به قدرت منطقه ای بلامنازع تبدیل شود و تاثیرگذاری بسیاری در عرضه بین المللی داشته باشد.

تابش گفت:موضوعی که در اصلاحیه آمده درپی کاهش بهانه گیری غرب در موضوع پرداخت پول های بلوکه شده کشور بوده است،زیرا آن ها می گویند اگر این پول قرار است در بودجه دفاعی هزینه شود دوباره بلوکه خواهد شد.

وی افزود:رئیس جمهوری به عنوان کسی که ازسابقه سیاسی و امنیتی بالایی برخوردار است؛هیچگاه درپی کاهش سهم بودجه دفاعی کشور نبوده و نیست.

عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس دهم،افزود:کاهش بودجه دفاعی لحاظ شده در لایحه اصلاحیه بودجه درحد گرفتن بهانه از کشورهای غربی و آمریکایی برای آزادسازی پول های بلوکه شده است.

وی تصریح کرد: بودجه دفاعی کشور تاکنون تامین شده و پس از این هم تامین خواهد شد؛زیرا بودجه دفاعی کشور و بحث امنیتی آن خط قرمز همه ما است،متاسفانه برخی این موضوع را به دستاویزی سیاسی علیه دولت بدل کرده اند.

تابش یادآور شد:امیدواریم دوباره این به یک جمع بندی برای بررسی مجدد لایحه اصلاحیه بودجه رسیده و با دعوت از مسئولان مربوطه این لایحه را بررسی کند.

عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی،ادامه داد: باید رای گیری مجددی درخصوص لایحه اصلاحیه بودجه در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس صورت بگیرد تا کشور از این تنگنا خارج شود./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet