خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1388/02/20 17:13:00
سرویس صحن

تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور

**"حسن غفوری‌فرد" - تذکرات کتبی جلسه علنی روز یکشنبه نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، جزییات تذکرات قرائت شده به این شرح است:

- تذکر نماینده گیلان غرب به رییس جمهور در خصوص مانور جلوگیری از ادامه تعطیلی مرز رسمی و بین المللی خسروی.

- تذکر قاضی‌پور نماینده ارومیه به رییس جمهور در خصوص دستور رسیدگی به علت لغو پروانه فعالیت آذربایجان ارومیه و همچنین دستور رسیدگی به علت عدم پیشرفت فیزیکی توسعه فاز 2 کارخانه سیمان ارومیه طبق برنامه زمان‌بندی شده.

- تذکر کریمی نماینده مشهد و کلات به رییس جمهور در خصوص دستور جلوگیری از ارسال پیام‌های تبریک به مناسبت اعیاد مختلف از سوی وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های ذی‌ربط به نمایندگان مجلس و دیگر مسئولین.

- تذکرات کرمی نماینده سنندج و کامیاران به رییس جمهور در خصوص دستور تسریع در پرداخت اعتبارات مصوبات سفر دوم دولت به استان کردستان و به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص تسریع در پرداخت معوقات و مطالبات پرسنل بهداشت و درمان استان کردستان .

- تذکر عاشوری، ذوالقدر و فرج‌زاده نمایندگان بندرعباس، قشم و ابوموسی و جباری نماینده بندر لنگه، بستک و پارسیان به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص دستور رسیدگی به علت عدم توجه رییس دانشگاه علوم پزشکی پرداخت مطالبات کارکنان و بی‌تدبیری در ساماندهی منابع اقتصادی.

- تذکرات یوسف نژاد نماینده ساری به وزیر جهاد کشاورزی درخصوص تعیین وضعیت تعرفه محصولات کشاورزی بر مبنای قانون بودجه سال 88 و به وزیر مسکن و شهرسازی درخصوص تعیین اعتبار لازم برای طرح‌های صندوق مهر امام رضا(ع) در شهرستان ساری .

- تذکر رضایی نماینده  تربت حیدریه به وزیر راه و ترابری در خصوص اعلام علت تاخیر در ساخت بزرگراه شهید مدرس

- تذکر علیخانی نماینده قزوین، آبیک و البرز به وزیر راه و ترابری در خصوص رسیدگی به اعترافات شورای اسلامی و اهالی روستای باغ‌دشت بخش الموت درخصوص مسیر راه ارتباطی در دست احداث روستا.

- تذکر مرعشی به وزیر راه و ترابری درخصوص تسریع در پرداخت مطالبات پیمانکاران طرح راه‌آهن قزوین - رشت.

- تذکر نماینده پارس آباد به وزیر کشور درخصوص رفع مشکل اجناس وارداتی از طریق گمرک بیله‌سوار.

- تذکر نصیری نماینده طارم به وزیر کشور درخصوص مغایرت نحوه اجرای مصوبه هیات وزیران در خصوص انجام معاینه و صدور برگه معاینه‌فنی به نقاط مذکور .

- تذکر نصیری نماینده زنجان و طارم و مقیمی نماینده خمین به وزیر کشور درخصوص تجدید نظر در بخشنامه صادره در خصوص ممانعت از تردد کامیون‌ها با قدمت بالای 35 سال در جاده‌های کشور.

- تذکرات جعفری نماینده بهارو کبودرآهنگ به وزیر کشور درخصوص رفع ممانعت از تردد کامیون‌های با عمر بیش از 35 سال در جاده‌های کشور و به وزیر نیرو درخصوص رسیدگی به علت کاهش سوخت چاه‌های کشاورزی .

- تذکر عبداللهی نماینده تربت جام و تایباد به وزیر نیرو درخصوص رسیدگی به علت عدم توجه مسئولین شرکت آب منطقه خراسان نسبت به هدایت سیلاب‌های اخیر به سدهای شهید دهقان.

- تذکر سنایی نماینده نهاوند به وزیر نیرو درخصوص تسریع در آغاز ساخت سد نهاوند.

- تذکر میرتاج‌الدینی نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر به وزیر راه وترابری درخصوص رسیدگی به تاخیرهای طولانی و بی‌نظمی‌های فراوان در پروازهای عتبات عالیات به خصوص پروازهای تبریز.

- تذکر یحیی‌زاده نماینده تفت و میبد به رییس جمهور درخصوص دستور تسریع در حمایت مناسب از صنعت فولاد کشور .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet