ایام محرم 1398
1388/02/20 14:37:00
سرویس صحن

جلالی: بحران اقتصادی غرب، پیش‌بینی‌های امام (ره) را محقق کرد

**نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیش‌بینی امام‌ راحل در خصوص فروپاشی نظام کمونیسم و نتیجه ندادن لیبرال دموکراسی، تصریح کرد: امروز بحران اقتصادی غرب با آشکار کردن خود، پیش‌بینی‌های امام (ره) را محقق کرده است.

"کاظم جلالی" سومین ناطق میان دستور جلسه علنی روز یکشنبه با اشاره به ایستادگی دولت و ملت ایران بر اصول و آرمان‌های خود، افزود: تاکید بر ادامه گفتمان امام راحل نقش بی‌بدیلی را برای کشور در داخل و خارج رقم زده است.

وی با تاکید بر اینکه ایران امروز به عنوان قدرت منطقه‌ای دارای نقش و جایگاه ویژه‌ای است، تصریح کرد: امام‌خمینی (ره) پس از قطعنامه‌ 598 برخی حوادث جهانی را برشمردند که شاید در آن زمان باورش برای همگان دشوار بود ولیکن امروز شاهد تحسین آینده‌نگری ایشان از سوی جهانیان هستیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت مل و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به پیش‌بینی امام‌ راحل در خصوص فروپاشی نظام کمونیسم و نتیجه ندادن لیبرال دموکراسی اشاره کرد و گفت: امروز بحران اقتصادی غرب با آشکار کردن خود، پیش‌بینی‌های امام (ره) را محقق کرده است.

جلالی با اشاره به سنگ‌اندازی‌های استعمار پیر (انگلستان) در روند مذاکرات ایران، گفت:‌ ملت ایران توطئه‌های انگلستان را خنثی و مجلس نیز رفتارهای این کشور را از نظر می‌گذرانند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی مجلس به برخورد ناصحیح دولت سعودی نسبت به حجاج ایرانی اشاره کرد و گفت: این برخورد از سوی دولت عربستان جای تعجب دارد در این جهت تعجب بیشتر را از مسئولین سازمان حج و زیارت برای عدم اقدام مناسب است.

وی با اشاره به ایران‌گریزی به عنوان راهبرد اسرائیل و غرب در مقابل ایران، افزود: به برخی کشورهای عربی هشدار می‌دهیم که خود را در مظان اتهام قرار ندهند زیرا مردم ایران در این جهت عکس‌العمل نشان خواهند داد.

نماینده مردم شاهرود با تاکید بر حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست‌جمهوری دهم، گفت: امید است ملت ایران در آستانه انتخابات پیام وفاداری خود را به آرمان‌های انقلاب اسلامی به جهانیان برسانند و بی‌تردید کسانی که به عنوان رجل سیاسی از سوی شورای نگهبان تایید می‌شوند جزء سرمایه‌‌های کشور محسوب و نباید تخریب شوند و کاندیداها نیز نباید در حین تبلیغات دستاوردهای نظام طی سال‌های گذشته را زیر سوال ببرند.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص برنامه‌ریزی‌های بنیادی در زمینه آموزش و پرورش، افزود: رهبر معظم انقلاب در سفر خود به شاهرود این شهر را دیار معلمان دین و اخلاق برشمرده‌اند و این در حالی است که شاهرود با مشکلات فراوانی مواجه است.

جلالی به سفر مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور به شاهرود اشاره کرد و گفت: پس از سفر آنان به شاهرود چرخ توسعه سرعت بیشتری به خود گرفته است و در این راستا از وزیر نیرو به خاطر افتتاح نیروگاه در این شهر تشکر می‌کنم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet