ایام محرم 1398
1395/05/10 09:04:30
سرویس سیاسی
فاطمه ذوالقدر بیان کرد:

پیشنهاد ایران برای ضرورت توجه به مسئله فقر زنان در اجلاس مجمع مجالس آسیایی

عضو هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران شرکت کننده در 'اجلاس کمیته امور اقتصادی و توسعه پایدار مجمع مجالس آسیایی' به میزبانی پاکستان، با تاکید بر ضرورت توجه به مسئله فقر زنان در کشورهای حوزه آسیا، گفت: ایران خواهان تصویب این موضوع در قطعنامه نهایی است.
پیشنهاد ایران برای ضرورت توجه به مسئله فقر زنان در اجلاس مجمع مجالس آسیایی عضو هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران شرکت کننده در 'اجلاس کمیته امور اقتصادی و توسعه پایدار مجمع مجالس آسیایی' به میزبانی پاکستان، با تاکید بر ضرورت توجه به مسئله فقر زنان در کشورهای حوزه آسیا، گفت: ایران خواهان تصویب این موضوع در قطعنامه نهایی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100225516568.jpg پیشنهاد,ایران,برای,ضرورت,توجه,به,مسئله,فقر,زنان,در,اجلاس,مجمع,مجالس,آسیایی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سیده فاطمه ذوالقدر با اشاره به برگزاری اجلاس کمیته امور اقتصادی و توسعه پایدار مجمع مجالس آسیایی در هفته گذشته با بیان اینکه پیش نویس متن قطعنامه نشست جاری در اسلام آباد با ایفای نقش موثر ایران تهیه شده است، گفت: در طول برگزاری این نشست و پیش از تصویب قطعنامه، طرف ایرانی پیشنهاد دیگری برای اضافه شدن به بندهای قطعنامه دارد مبنی بر اینکه مسئله فقر زنان در کشورهای آسیایی نیز مورد بحث و بررسی و آسیب شناسی قرار گیرد و به این موضوع به طور ویژه توجه و رسیدگی شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین پیشنهاد کمک به افزایش بهره بری زنان شاغل و رفع تبعیض در دستمزدها میان زنان و مردان در این نشست از سوی هیات ایرانی مطرح خواهد شد و تلاش می شود تا این موضوع به عنوان یکی از بندهای قطعنامه پایانی این نشست در آن گنجانده شود.

وی با بیان اینکه اولین اجلاس مجمع مجالس آسیایی در سال 1378 در کشور بنگلادش برگزار شد، گفت: قرار شد کشورهای آسیایی در این مجمع و فعالیت ها و برنامه های آن حضور فعال داشته باشند و نشست های مختلف آن با موضوع های گوناگون به طور سالیانه و به طور منظم در کشورهای مختلف برگزار شود.

سیده فاطمه ذوالقدر با بیان اینکه مجمع مجالس آسیایی دارای زیرمجموعه های مختلف است گفت: کمیته امور اقتصادی و توسعه پایدار یکی از زیرمجموعه های مجمع مجالس آسیایی است که هم اکنون نشست آن در پاکستان در جریان است و قرار است نشست کمیته اجرایی این مجمع نیز در آینده در کامبوج برگزار شود.

این عضو هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران شرکت کننده در اجلاس اسلام آباد گفت که در نشست جاری کمیته امور اقتصادی و توسعه پایدار، موضوع هایی نظیر فقر، توسعه، مسائل اقتصادی، محیط زیست، آب و غیره مربوط به کشورهای حوزه مجمع مجالس آسیایی مورد گفت وگو و تبادل نظر قرار می گیرد و به ویژه موضوع آب که اخیرا یکی از اصلی ترین دغدغه های بسیاری از کشورها تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسین شیخ الاسلام مدیرکل بین الملل مجلس شورای اسلامی، محمدحسین حسین زاده بحرینی و سیده فاطمه ذوالقدر دو نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران به عنوان هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در این نشست حضور دارند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet