هدر موبایل
1388/02/20 15:51:00
سرویس صحن

تذکر حیدری نسبت به تداخل وظایف کمیسیون آموزش و تحقیقات و شورای عالی انقلاب فرهنگی

**نماینده مردم اردل و فارسان در مجلس شورای اسلامی نسبت به تداخل وظایف کمیسیون آموزش و تحقیقات و شورای عالی انقلاب فرهنگی تذکر داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "نورالله حیدری" با استناد به ردیف پنج ماده 33 آیین‌نامه داخلی، خطاب به رییس مجلس گفت: از آن‌جا که حضرت‌عالی عضو برجسته شورای عالی انقلاب فرهنگی هستید، تداخل برخی موضوعات حوزه‌ آموزش عالی بین شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیسیون آموزش و تحقیقات موجب نوعی کندی در انجام موفق و چشمگیر ماموریت‌های این کمیسیون شده است.

وی در ادامه اظهار داشت: با وجودی که آقای عباسپور از سوی کمیسیون آموزش و تحقیقات عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی است، ولی به دلیل این‌که مسائل فوق‌الذکر و مشترک به طور کامل در کمیسیون مطرح نشده و اعضای کمیسیون به صورت جزئی و با استدلال با مصوبه‌ شورای عالی انقلاب فرهنگی آشنا نمی‌شوند از این رو نمی‌توانند از آنها دفاع کنند و با این وجود باید پاسخگوی مردم باشند.

حیدری اظهار داشت:  به عنوان یک راه حل پیشنهاد می‌کنم چنانچه مقدور باشد موضوعات مشترک این دو مرجع تصمیم‌ساز قبل از طرح در شورای عالی انقلاب فرهنگی به صورت مکتوب در دستور جلسات هفتگی کمیسیون آموزش و تحقیقات قرار گرفته و پس از بحث و بررسی نتایج آن به عنوان نظر نهایی کمیسیون از سوی رییس کمیسیون در این شورا مطرح شود.

وی افزود: نتیجه‌ جلسه‌ شورای انقلاب فرهنگی به صورت مستدل به جلسه‌ کمیسیون آموزش برسد.

رییس مجلس شورای اسلامی نیز در پاسخ اظهار داشت : البته بین برخی وظایف شورای انقلاب فرهنگی و کمیسیون آموزش و تحقیقات اشتراکی است و تذکر شما به‌جاست.

وی افزود: این بحث از قبل به یک رویه مبدل شده بود که اموری که این شورا به آن می‌پرداخت کمیسیون به آن نمی‌پرداخت و بالعکس. ولی باید حد و مرز این موضوع مشخص شود.

لاریجانی خاطرنشان کرد: البته این بحث یک بار در شورای انقلاب فرهنگی مطرح شده است. بنده نیز به یک نحوی موضوع را پی‌گیری می‌کنم تا به یک مدل برسیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet