هدر موبایل
1395/05/12 11:28:49
سرویس فرهنگی
فلاحتی:

اجرای طرح هدایت تحصیلی برمبنای سند تحول بنیادین است/ آموزش‌وپرورش در آگاهی‌بخشی خانواده‌ها با این طرح کوتاهی کرد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است اجرای بدون برنامه‌ریزی قبلی و عدم آگاهی‌بخشی خانواده‌ها و آشناسازی دانش‌آموزان با رشته‌های مهارتی، نقص طرح "هدایت تحصیلی" است.
اجرای طرح هدایت تحصیلی برمبنای سند تحول بنیادین است/ آموزش‌وپرورش در آگاهی‌بخشی خانواده‌ها با این طرح کوتاهی کرد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است اجرای بدون برنامه‌ریزی قبلی و عدم آگاهی‌بخشی خانواده‌ها و آشناسازی دانش‌آموزان با رشته‌های مهارتی، نقص طرح "هدایت تحصیلی" است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605107553363448.jpg اجرای,طرح,هدایت,تحصیلی,برمبنای,سند,تحول,بنیادین,است/,آموزش‌وپرورش,در,آگاهی‌بخشی,خانواده‌ها,با,این,طرح,کوتاهی,کرد Icana

فرهاد فلاحتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اعتراض والدین دانش‌آموزان در رابطه با نحوه اجرای طرح "هدایت تحصیلی" توسط وزارت آموزش و پرورش، گفت: اجرای بدون برنامه‌ریزی قبلی و نقص طرح "هدایت تحصیلی" موجب ایجاد اعتراض و واکنش افراد شد.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش باید در سال‌های گذشته والدین را از طریق انجمن اولیاء و مربیان نسبت به این فواید اجرای این طرح آگاه می‌کرد، اظهار کرد: آگاهی‌بخشی و آشناسازی دانش آموزان با رشته‌های مراکز مهارتی، آینده شغلی و بازار کار این رشته‌ها نیز باید از طریق مسئولان عرصه تعلیم و تربیت انجام می‌شد.

وی با اشاره به اینکه اقدام آموزش و پرورش بر مبنای سند تحول بنیادین است و دانش آموزان باید به مراکزهای مهارتی سوق داده شوند، ادامه داد: اما باید توجه داشت که بسیاری از دانش آموزان خصوصا محصلان در مناطق محروم و کمترتوسعه یافته نسبت به اهمیت اجرای این طرح آگاه نیستند و از نقش کسب نمرات خوب برای تحصیل در رشته مورد نظرشان خبر ندارد و صرفا به شرکت در کنکور سراسری فکر می‌کنند.

فلاحتی ضمن تأکید بر اینکه آموزش و پرورش باید با برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت اقدام به سوق دادن دانش‌آموزان به رشته‌های مهارتی کند، تصریح کرد: نباید در سال اول اجرای طرح "هدایت تحصیلی" عنوان شود که بخش زیادی از محصلان باید در رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کارودانش تحصیل کنند زیرا خیلی از افراد علاقه‌مند به سایر رشته‌ها هستند.

عضو کمیته آموزش و پرورش مجلس شورای اسلامی افزود: خوشبختانه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اقدام به موقعی در  واکنش نسبت به نحوه اجرای این طرح داشت و مسئولان وزارت آموزش و پرورش نیز پذیرفتند که باید در اجرای کار تأمل بیشتری کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم با اجرای صحیح طرح "هدایت تحصیلی" شاهد رفع مشکلات خانواده‌ها و دغدغه‌های بوجود آمده در این زمینه باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet