هدر موبایل
1395/05/12 14:58:32
سرویس اجتماعی
بابایی صالح:

جمع‌‌آوری خرده‌فروشان گامی مثبت در مبارزه با مواد مخدر/برخورد با قاچاقچیان کلان در اولویت قرار گیرد

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر ضرورت نظارت گسترده در مرزها برای جلوگیری از ورود مواد مخدر از مبادی اصلی، گفت: دولت باید مرزها را به گونه‌ای مسدود کند که امکان ورود کمترین حجم از ماده مخدر به کشور وجود نداشته باشد.
جمع‌‌آوری خرده‌فروشان گامی مثبت در مبارزه با مواد مخدر/برخورد با قاچاقچیان کلان در اولویت قرار گیرد عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر ضرورت نظارت گسترده در مرزها برای جلوگیری از ورود مواد مخدر از مبادی اصلی، گفت: دولت باید مرزها را به گونه‌ای مسدود کند که امکان ورود کمترین حجم از ماده مخدر به کشور وجود نداشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105808002464.jpg جمع‌‌آوری,خرده‌فروشان,گامی,مثبت,در,مبارزه,با,مواد,مخدر/برخورد,با,قاچاقچیان,کلان,در,اولویت,قرار,گیرد Icana

روح الله بابایی صالح در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره اظهارنظر دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان تهران در حوزه جمع‌آوری و مقابله با خرده‌فروشان، افزود: اگرچه برخورد با خرده فروشان موادمخدر اقدام ارزنده‌ای است و به موقع می‌تواند تاثیرگذاری مطلوبی داشته باشد اما نباید از این نکته غافل شد که باید برخورد با قاچاقچیان کلان در این حوزه بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: باید از ابتدا مبادی اصلی ورود مواد مخدر به کشور کنترل شود تا یکبار برای همیشه مبارزه قاطعی را در حوزه موادمخدر شاهد باشیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: بدون شک نظارت گسترده در مرزها، مانع فعالیت قاچاقچیان مواد مخدر و ورود این مواد به کشور خواهد شد لذا این اقدامات می تواند اثرگذاری بیشتری نسبت به جمع آوری خرده فروشان مواد مخدر داشته باشد؛ دولت باید مرزها را به گونه‌ای مسدود کند که امکان ورود کمترین حجم از ماده مخدر به کشور وجود نداشته باشد.

وی یادآور شد: البته ناگفته نماند که جمع آوری خرده فروشان موادمخدر تا حد زیادی تاثیرگذار است اما تا زمانی که نتوانیم با افراد کلانی که در حوزه مواد مخدر فعالیت می‌کنند برخورد کنیم به طور قطع نخواهیم توانست این موضوع را به طور ریشه‌ای برطرف کنیم.

بابایی صالح با بیان اینکه نیروی انتظامی تلاش‌های ارزنده‌ای در جهت مبارزه با موادمخدر انجام داده است، تاکید کرد: باید از مبادی اصلی ورود موادمخدر جلوگیری کرد زیرا اکنون قاچاقچیان کلانی در راس امور قرار گرفتند که با فعالیت گسترده خود زندگی خانواده ها را نشانه گرفته و باعث افزایش معضلات و آسیب های اجتماعی می شوند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت درنظر گرفتن مجازات های بازدارنده در زمینه مبارزه با مواد مخدر، گفت: باید با اشد مجازات با متخلفان برخورد شود در این میان لازم است مجازات های این متخلفان نیز بازدارنده باشد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، پیش از این دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران از جمع آوری و مقابله با خرده‌فروشان مواد مخدر خبر داد و گفت: روزانه 150 تا 200 نفراز خرده فروشان مواد مخدر در تهران دستگیر می شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet