خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/05/13 11:48:05
سرویس فرهنگی
ذوالقدر از جلسه فراکسیون زنان خبر داد:

تلاش فراکسیون زنان مجلس برای بررسی هرچه سریعتر اولویت‌های زنان در برنامه ششم

عضو هیت رییسه فراکسیون زنان مجلس با اشاره "بررسی امور زنان و خانواده در لایحه احکام برنامه ششم توسعه" توسط نمایندگان تهرانی فراکسیون زنان، گفت: اولویت‌های زنان همچون رسیدگی به وضعیت زنان سرپرست خانوار از جمله مسائل بررسی شده است.
تلاش فراکسیون زنان مجلس برای بررسی هرچه سریعتر اولویت‌های زنان در برنامه ششم عضو هیت رییسه فراکسیون زنان مجلس با اشاره "بررسی امور زنان و خانواده در لایحه احکام برنامه ششم توسعه" توسط نمایندگان تهرانی فراکسیون زنان، گفت: اولویت‌های زنان همچون رسیدگی به وضعیت زنان سرپرست خانوار از جمله مسائل بررسی شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201608106155699957.jpg تلاش,فراکسیون,زنان,مجلس,برای,بررسی,هرچه,سریعتر,اولویت‌های,زنان,در,برنامه,ششم Icana

فاطمه ذوالقدر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه کمیته مجمع نمایندگان استان تهران فراکسیون زنان مجلس روز گذشته (سه‌شنبه 12مردادماه) نشستی را به‌منظور "بررسی امور زنان و خانواده در لایحه احکام برنامه ششم توسعه" برگزار کردند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از آنجا که اداره قوانین مجلس اعلام کرده که کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها پیشنهادات خود را دررابطه با برنامه ششم توسعه تا 17مردادماه ارائه دهند، این جلسه بدون حضور بانوان نماینده دیگر شهرها برگزار شد چراکه این روزها اکثر نمایندگان در شهرهای خود به سر می‌برند لذا جلسه‌ "بررسی اولویت‌های مرتبط با زنان در احکام برنامه ششم توسعه"  تنها با حضور بانوان نماینده تهرانی برگزار شد تا هر چه سریع‌تر اولویت‌های زنان مشخص و در این احکام لحاظ شود.  

وی با اشاره به موارد بررسی شده در جلسه روز گذشته، افزود: اولویت‌های زنان همچون رسیدگی به وضعیت زنان سرپرست خانوار به‌عنوان موضوع خاص فرابخشی، از جمله این موارد بود.  

عضو  هیأت رییسه کمیسیون فرهنگی توضیح داد: در این جلسه همچنین پیشنهاد شد؛ در ذیل ماده 31 از احکام برنامه ششم توسعه به منظور تأمین مالی و حمایت خانواده‌های زن سرپرست، در طول سال نخست برنامه ششم توسعه، دولت اقدام به تدوین طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار کرده و موظف است  تا پایان برنامه تمامی این زنان را تحت پوشش خود قرار دهد.

ذوالقدر همچنین به دیگر مباحث مورد بررسی در این جلسه اشاره کرد و گفت: علاوه بر این، رفع نابرابری‌های آموزشی و بهداشتی، ساختارها و سیاست‌های اقتصادی در رابطه با زنان و سایر موارد مرتبط در جلسات بعدی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

عضو هیأت رییسه فراکسیون زنان مجلس در پایان خبر داد: مقرر شد در جلسات آتی کارشناسان مرتبط، به فراکسیون زنان دعوت شوند تا پیشنهادات آن‌ها در مورد وضعیت زنان در برنامه ششم توسعه مورد بررسی قرار گیرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet