ایام محرم 1398
1388/02/21 09:57:00
سرویس سیاسی
آسیب‌های ثبت نام گسترده در انتخابات -4

سبحانی‌نیا: ثبت نام بی‌ضابطه داوطلبان وهن جایگاه ریاست جمهوری است

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: ثبت نام بی‌ضابطه و گسترده از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری وهن این جایگاه مهم نظام است.

"حسین سبحانی‌نیا" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با انتقاد از نبود ساز و کار دقیق قانونی برای ثبت نام از داوطلبان ریاست جمهوری تصریح کرد: برهمین اساس بود که مجلس شورای اسلامی در شهریور ماه سال 87 طرحی را برای اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری تهیه کرد و در آن شرایط داوطلبان ریاست جمهوری که در قانون اساسی قید شده است را دقیق‌تر تعریف نمود.

وی افزود: ثبت نام از افرادی که شرایط قانونی را برای ریاست جمهوری ندارند، نوعی وهن برای این جایگاه مهم نظام است.

نماینده نیشابور اظهار داشت: متاسفانه ما شاهدیم در زمان ثبت نام، افرادی با قصد و نیت سوء وارد صحنه شده تا رد صلاحیت آنها در خارج کشور انعکاس وسیعی داشته باشد و از این طریق به وجهه نظام آسیب برسانند.

سبحانی نیا یادآور شد: وضعیت پیش آمده تایید می‌کند که ما باید هر چه زودتر ضوابطی را برای ثبت نام داوطلبان تعیین کنیم.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، اقدام رسانه‌ها در پوشش حوادثی ثبت‌نام افراد غیرصالح در انتخابات ریاست جمهوری را مناسب ندانست و گفت: رسانه‌ها خصوصا رسانه ملی باید در انعکاس این موضوعات دقت بیشتری داشته باشد.

وی در پایان تاکید کرد: در حال حاضر ضرورت ایجاب می‌کند هر چه زودتر طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری تعیین تکلیف شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet