ایام محرم 1398
1388/02/20 14:29:00
سرویس صحن
لاریجانی در پاسخ به تذکر کواکبیان:

دولت، موضوع انگشت نگاری حجاج ایرانی در عربستان را پی‌گیری می‌کند

**رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده سمنان در مورد انگشت نگاری حجاج ایرانی توسط دولت عربستان سعودی تصریح کرد: دولت در حال پی‌گیری این موضوع است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "مصطفی کواکبیان" در جلسه علنی روز یکشنبه گفت: برای یک بار هم که شده مسوولان سازمان حج و زیارت این مسئله را بررسی نمایند که چرا از زائران ما انگشت‌نگاری می‌کنند و از سویی امام جماعت مسجدالحرام نیز به شیعیان توهین می‌کند، به نظر من باید در این موارد تذکر لازم به مسوولان سازمان حج و زیارت داده شود تا عزت نظام جمهوری اسلامی مخدوش نشود.

لاریجانی در پاسخ به تذکر این نماینده گفت:‌  دولت مذاکراتی را با دولت سعودی داشته و در حال پی‌گیری این موضوع است و این تذکر شما منتقل می‌شودتا  با دقت بیشتری مسائل حل شود.

نماینده سمنان در تذکر دیگری با استناد به اصول 71 و 152 قانون اساسی اظهار داشت: بر اساس اصل 71 قانون اساسی، مجلس شورای اسلامی می‌تواند در عموم مسائل در حوزه‌ قانون اساسی قانون وضع کند.

وی افزود: بر این اساس نامه‌ای از جامعه دانشگاهیان، دانشگاه تربیت معلم داشتیم که قرار است این دانشگاه منحل شود و به جای آن دانشگاه فرهنگیان ایجاد شود، واقعا مجلس از ایجاد این دانشگاه خبر ندارد.

لاریجانی در پاسخ تذکر این نماینده گفت: بحث انحلال مطرح نبود بلکه تاسیس دانشگاه فرهنگیان مطرح شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet