هدر موبایل
1395/05/15 12:31:49
سرویس اجتماعی
شهریاری:

ایجاد داروخانه‌های گیاهی در شرایط فعلی ممکن نیست/ تجویز داروهای گیاهی از توان داروسازان فعلی خارج است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاسیس داروخانه های گیاهی را در شرایط فعلی غیرممکن خواند و افزود: تجویز داروهای گیاهی از توان داروسازان فعلی خارج است زیرا از تخصص کافی در این زمینه برخوردار نیستند.
ایجاد داروخانه‌های گیاهی در شرایط فعلی ممکن نیست/ تجویز داروهای گیاهی از توان داروسازان فعلی خارج است عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاسیس داروخانه های گیاهی را در شرایط فعلی غیرممکن خواند و افزود: تجویز داروهای گیاهی از توان داروسازان فعلی خارج است زیرا از تخصص کافی در این زمینه برخوردار نیستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109936514478.jpg ایجاد,داروخانه‌های,گیاهی,در,شرایط,فعلی,ممکن,نیست/,تجویز,داروهای,گیاهی,از,توان,داروسازان,فعلی,خارج,است, Icana

حسینعلی شهریاری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد صدور مجوز برای تاسیس داروخانه‌های گیاهی، گفت: هر چند ایجاد داروخانه های گیاهی در بهبود وضعیت طب سنتی موثر است اما در حال حاضر داروسازان کشور از تخصص کافی برای اداره چنین مراکزی برخوردار نبوده و علاوه بر این آموزش های لازم را برای تجویز داروهای گیاهی ندیده‌اند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه  ایجاد داروخانه های گیاهی  در شرایط فعلی غیرممکن است، تصریح کرد: هم اکنون نیازی به ایجاد داروخانه های گیاهی احساس نمی شود مگر اینکه به اندازه کافی و لازم نسبت به تربیت پزشک  و متخصص طب سنتی اقدام و آموزش های لازم را به آنها ارائه دهیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه نمی توان بدون برنامه ریزی، کار کارشناسی و فراهم نمودن زیرساخت ها نسبت به ایجاد داروخانه های گیاهی اقدام کرد، گفت: گیاهان دارویی بی‌خطر نبوده و عوارض مختص خود را دارند بنابراین اگر ایجاد این داروخانه ها بدون حساب و کتاب، برنامه ریزی اصولی و بدون رعایت اصول و قواعد پزشکی انجام شود تجویز داروهای گیاهی بسیار خطرآفرین و مرگ آور خواهد بود.

شهریاری با بیان اینکه شیوه تجویز داروهای گیاهی با داروهای شیمیایی متفاوت است، ادامه داد: برای احداث داروخانه های گیاهی نیاز به تربیت افراد متخصص احساس می‌شود و تا زمانی که این امر محقق نشود به طور قطع نمی توان نسبت به ایجاد این مراکز اقدام کرد زیرا در حال حاضر به اندازه کافی پزشک متخصص برای تجویز داروهای گیاهی در کشور وجود نداشته  و در کنار این داروسازان فعلی هم دوره های تخصصی و لازم را ندیده اند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس دهم، افزود: علاوه بر تمامی این موارد زمانی که شرکت‌های بیمه‌ای داروهای گیاهی را تحت پوشش قرار داده و اداره داروخانه‌های گیاهی به طور مستقیم تحت نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گیرد در آن زمان ایرادی بر ایجاد داروخانه های گیاهی وارد نیست.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، در مورد مخالفت برخی داروسازان نسبت به ایجاد داروخانه های گیاهی، گفت: نمی توان دلیل مخالفت داروسازان را مبتنی بر منافع شخصی بدانیم زیرا این مخالفت ها می تواند نگرانی برای تبعات و مشکلاتی باشد که ممکن است در آینده بعد از ایجاد این داروخانه ها در کشور بوجود آید و مشکل ساز شود./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet