خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/05/15 13:23:30
سرویس سیاسی
کاظمی:

سلامت اتباع ایران در اردوگاه نائورو بر عهده دولت استرالیا است

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ضمن تاکید بر پیگیری وضعیت پناهجویان ایرانی در اردوگاه نائورو گفت: در قضیه پیش آمده در مورد استرالیا مسئولیت سلامتی پناهجویان ایرانی مستقیما متوجه دولت این کشور است.
سلامت اتباع ایران در اردوگاه نائورو بر عهده دولت استرالیا است نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ضمن تاکید بر پیگیری وضعیت پناهجویان ایرانی در اردوگاه نائورو گفت: در قضیه پیش آمده در مورد استرالیا مسئولیت سلامتی پناهجویان ایرانی مستقیما متوجه دولت این کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103889188877.jpg سلامت,اتباع,ایران,در,اردوگاه,نائورو,بر,عهده,دولت,استرالیا,است Icana

محمدکاظمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن ابراز تاسف از وضعیت پناهجویان ایرانی در اردوگاه نائورو گفت: تسهیل بازگشت مهاجران غیرقانونی و پناهجویان ایرانی در استرالیا موضوعی است که در دستور کار وزارت امورخارجه و قوه قضائیه قرار داد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت:  سیاه نمایی رسانه های ماهواره ای غرب از ایران و بهشت نمایی موهوم از کشورهایی مانند استرالیا منجر به مهاجرت های غیرقانونی شده است که تبعات آن گریبان گیر هموطنان ما در اردوگاه های استرالیا در نائورو و جزیره مانوس در پاپواگینه نو شده است.

کاظمی در تشریح موضوع گفت: در قضیه پیش آمده در مورد استرالیا مسئولیت سلامتی پناهجویان ایرانی مستقیما متوجه دولت این کشور است.

وی در ادامه تاکید کرد: نمایندگان ملت به طور جدی پیگیر وضعیت مهاجران غیرقانونی ایرانی در اردوگاه نائورو هستند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: مقررات لازم در مورد مهاجران غیرقانونی وجود دارد و اطمینان های مورد نیاز برای بازگشت مهاجران غیرقانونی وجود دارد.

وی در انتها خاطرنشان کرد: در صورت نیاز برای پیگیری حقوق مهاجران غیرقانونی ایرانی محبوس در اردوگاه نائورو مجلس شورای اسلامی وارد عمل خواهد شد.

وضعیت دردناک مهاجران غیرقانونی ایرانی در نائورو

گفتنی است که بازرسان و کارشناسان سازمان عفو بین الملل با هماهنگی دیده بان حقوق بشر در طول چند ماه گذشته با سفر به نائورو، شرایط پناهجویان و پناهندگان در بازداشت استرالیا را در این جزیره مورد بررسی قرار دادند.

مهاجران غیرقانونی و پناهجویان اکنون تحت سیاست های مهاجرتی سخت گیرانه کانبرا در مسیر حرکت با قایق به استرالیا بازداشت و به یک اردوگاه در جزیره مانوس در پاپوا گینه نو و یا بازداشتگاهی در کشور کوچک 'نائورو' فرستاده می شوند که گزارش هایی از شرایط بد و استفاده از خشونت در این بازداشتگاه ها منتشر شده است.

یک مهاجر ایرانی 23 ساله ایرانی اردیبهشت ماه امسال در بازداشتگاه نائورو در یک اقدام اعتراضی مقابل نمایندگان کمیساریای عالی امور پناهجویان سازمان ملل متحد، خود را به آتش کشید.

براساس آماری که استرالیا منتشر کرده است هم اکنون حدود 450 ایرانی در اردوگاه نائورو و مانوس بسر می برند و درخواست آنها برای پناهندگی رد شده است.

براساس آمار وزارت مهاجرت استرالیا صدها حمله و تجاوز جنسی به کودکان در بازداشتگاه های پناهجویان در نائورو و مانوس ثبت شده است.

سیاست دولت ایران آزادی عمل اتباع کشورمان برای گزینش محل اقامت است و چنانچه فردی قصد بازگشت داوطلبانه به ایران را داشته باشد مورد پذیرش قرار می گیرد.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet