ایام محرم 1398
1388/02/21 08:45:00
سرویس سیاسی
آسیب‌های ثبت نام گسترده در انتخابات -3

میرتاج‌الدینی: ثبت نام گسترده داوطلبان غیرصالح به وجهه نظام آسیب می‌رساند

**نایب رییس اول کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت:‌ ثبت نام گسترده از داوطلبان غیرصالح برای انتخابات ریاست جمهوری از بعد بین المللی به وجهه نظام آسیب می‌رساند.

"سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، اظهار داشت: ثبت نام افراد برای انتخابات ریاست جمهوری بدون در نظر گرفتن شرایط مندرج در قانون اساسی، مسئله‌ای است که تبعات منفی زیادی چه  در داخل و چه در خارج برای نظام به همراه دارد.

وی با تاکید بر ضرورت اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی هشت ماه پیش طرحی را با قید یک فوریت برای اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری تهیه کرد که متاسفانه با رفت و‌آمد این طرح بین مجلس و شورای نگهبان و اصلاح آن در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نهایتاً ارسال آن به مجمع تشخیص مصلحت، برای انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری آماده نشد.

میرتاج‌الدینی یادآور شد: قانونگذاری باید برای حل این مسئله، شرایط مندرج در اصل 115 قانون اساسی که برای داوطلبان ریاست جمهوری در نظر گرفته شده است، را تفسیر کند تا داوطلبان برای اثبات دارا بودن این شرایط در زمان ثبت نام، یک سری مدارکی را ارائه کنند.

وی افزود: در واقع کار مجلس ناظر به این مسئله است نه تغییر در شرایط داوطلبان ریاست جمهوری که در قانون اساسی احصاء شده است.

نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر از عملکرد رسانه‌ها در دامن زدن به حوادثی ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری انتقاد کرد و گفت: چه ضرورتی دارد رسانه‌ها یا مسئولان اطلاع رسانی وزارت کشور هر روز اعلام کنند مثلاً 100نفر ثبت نام کرده‌اند در حالی که می‌دانند 99درصد آنها حائز شرایط قانونی نیستند و رد صلاحیت خواهند شد.

وی ابراز امیدواری کرد طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری به زودی در مجمع تشخیص مصلحت تصویب شود تا در آینده شاهد این صحنه‌ها نباشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet